ONZ: Korea Północna prowadzi masowe ataki na użytkowników kryptowalut

Bezpieczeństwo

Twórcy raportu ONZ twierdzą, że Korea Północna prowadzi działania phishingowe, które dotykają ludzi z branży kryptowalut i chce nadal atakować […]

Twórcy raportu ONZ twierdzą, że Korea Północna prowadzi działania phishingowe, które dotykają ludzi z branży kryptowalut i chce nadal atakować użytkowników cyfrowych walut w wielu krajach, między innymi w Korei Południowej.

ONZ: Korea Północna chce twoich kryptowalut!

Według Newsis i SBS ONZ twierdzi, że posiada dowody na to, że hakerzy powiązani z Pjongjang i sponsorowani przez państwo złodzieje kryptowalut „używają przede wszystkim platform mediów społecznościowych do identyfikowania ofiar i prób nawiązania pierwszego kontaktu” z posiadaczami kryptowalut.

W raporcie stwierdzono również, że osoby atakujące wykorzystywały w swoich działaniach głównie linki do treści, które wydawały się dotyczyć przełomowych newsów ze świata kryptowalut. Te przekierowywały użytkowników na strony, na których próbowano przechwycić ich prywatne dane.

onz korea północna

Uwaga na oszustów!

Gina Kim, ekspertka ds. cyberbezpieczeństwa z Seulu, powiedziała portalowi Cryptonews.com, że śledzenie ataków, które pochodzą z Pjongjangu, nie zawsze było łatwe, ale zauważyła, że ​​„ataki typu spear i voice phishing niewątpliwie zyskują na znaczeniu” i są coraz częściej rejestrowane m.in. w Korei Południowej.

– Najczęstszym sposobem na atakowanie użytkowników kryptowalut wydaje się być teraz dzwonienie lub wysyłanie wiadomości e-mail do niczego niepodejrzewających posiadaczy kont i podawanie się za pracownika  banku lub giełdy kryptowalut – powiedziała.

Ponieważ na południowokoreańskim rynku są trzy główne banki i tylko cztery giełdy kryptowalut, a do tego wielu użytkowników ma konta na wielu giełdach, to podejście to jest dość często bardzo skuteczne w znajdowaniu ofiar -dodaje Kim.

Atakujący koncentrują się na wywołaniu u ofiary paniki, mówiąc jej, że ktoś uzyskał dostęp do jej konta i próbuje opróżnić je z funduszy. Przez to niektórzy [Koreańczycy z Korei Południowej] zostali oszukani, przekazując [hakerom] dane logowania i hasła – tłumaczy ekspertka ds. cyberbezpieczeństwa.

ONZ twierdzi również, że reżim Kimów  w trakcie oddzielnej fali ataków prowadził działania przeciwko producentom szczepionek na koronawirusa. Dodano, że Pjongjang „utrzymuje swój program rozwoju nuklearnego i rakietowego” i to pomimo pandemii, która według wielu międzynarodowych obserwatorów prawdopodobnie odbiła się na gospodarce kraju.

Tagi
Korea Północna kryptowaluty ONZ onz korea północna phishing

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.