za
W Australii zapłacisz w kryptowalutach za paliwo na prawie 200 stacjach benzynowych

W Australii zapłacisz w kryptowalutach za paliwo na prawie 200 stacjach benzynowych

Od dziś Australijczycy mogą zapłacić za paliwo w bitcoinie (BTC) oraz innych cyfrowych aktywów na stacjach benzynowych i sklepach należących do marki On The Run (OTR). Za obsługę tego typu transakcji będzie odpowiadać giełda kryptowalut Crypto.com.

Za tankowanie w Australii zapłacisz BTC

Znana australijska marka stacji benzynowych On The Run (OTR) uruchomiła w dniu dzisiejszym usługę kryptowalutowych płatności w swoich 175 punktach. Znajdują się one na terenach Wiktorii, Australii Południowej i Australii Zachodniej.

Jest to następstwo nawiązania współpracy pomiędzy firmą OTR, a singapurską giełdą Crypto.com oraz DataMesh – krajowym dostawcą systemów płatniczych. Giełda jest odpowiedzialna za dostarczanie usługi Pay Merchant jako warstwę rozliczeniową płatności, a Datamesh zaopatrza punkty sprzedaży w terminale.

W Australii zapłacisz w kryptowalutach za paliwo na prawie 200 stacjach benzynowych

Dyrektor generalny Crypto.com na region Azji i Pacyfiku – Karl Mohan – powiedział serwisowi Cointelegraph, że uruchomienie całej procedury następuje zaledwie „osiem tygodni od momentu weryfikacji koncepcji do momentu uzyskania w pełni skalowalnego środowiska gotowego do produkcji”. Mohan zwraca tu uwagę na fakt, że chociaż na razie tylko 175 sklepów marki OTR zostało wyposażonych w kryptowalutowe systemy, to usługa płatności w cyfrowych aktywach jest operacyjnie gotowa do znacznie dalszego skalowania.

Adopcja kryptowalut w Australii będzie postępować

Kolejnymi krokami, jakie zamierza uczynić spółka macierzysta OTR, czyli Peregrine Corp, to wprowadzenie możliwości kryptowalutowych płatności w kolejnych 250 punktach detalicznych na terenie Australii. Mowa tu o takich miejscach, jak Subway, Oporto czy Krispy Kreme. Mohan oznajmił również, że Crypto.com nie pobiera dodatkowych opłat za przeprowadzone transakcje w tej sytuacji. Jednakże będzie pobierana odgórnie ustalona opłata po stronie sprzedawcy, który będzie samodzielnie ustalać stawki za produkty i usługi. Wygląda na to, że koszty transakcji będą się równać kosztom płatności kartą fiat.

W odpowiedzi na pytanie, co jest potrzebne do dokonywania płatności w kryptowalutach, które powszechnie są przyjęte w Australii, zwłaszcza biorąc pod uwagę zobowiązania podatkowe obowiązujące w tym kraju, CEO giełdy stwierdził, że kluczowe może być wykorzystanie stablecoina opartego na dolarze australijskim:

Oczywiście bitcoin i ether ze względu na ich kapitalizację rynkową są już na szczycie listy. Ale przytłaczająca liczba konsumentów zakomunikowała, że ​​jest gotowa zaakceptować i faktycznie zacząć płacić australijskimi stablecoinami. Udostępniliśmy system i byliśmy przy tym, jak bank ANZ udostępnił stablecoin w dolarach australijskich i obserwujemy, jak te typy stablecoinów stają się dostępne. Naprawdę wierzę, że staną się one głównym nurtem

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.