za

Powstaje kolekcja NFT związana z nową grą, za którą stoi SEGA i twórca serii Virtua Fighter

2022-12-13
BlockchainNFT

Oasys startuje z projektem NFT. Wszystko będzie oparte na blockchainie Oasyx. Za pomysłem stoi Yu Suzuki, twórca Virtua Fighter i serii Shenmue, a także firma SEGA.

NFT Oasyx

Oasys to zoptymalizowana pod kątem gier sieć typu proof-of-stake, która oferuje graczom zerowe opłaty za gaz, łącząc rozwiązania technologii blockchain warstwy 1 i 2.

Wspomniany Suzuki ma nadzorować kierunek artystyczny serii NFT. Na tym polu będzie współpracował z Godtailem, japońskim artystą, znanym z innych projektów związanych z anime.

Co wiemy o wspomnianej kolekcji NFT? Ma składać się z 10 000 oryginalnych cyfrowych postaci, które będą podstawą dla przyszłych awatarów z metaverse, jakie także powstaje. Będzie to jednak tylko wstęp do dalszych działań. Oasyx chce wyemitować więcej NFT, które będą powiązane nie tylko z postaciami, ale też elementami mody metaverse i akcesoriami do gry.

Suzuki skomentował swój nowy projekt w następujących słowach:

Jako pierwszy projekt NFT w sieci Oasys, w który zaangażowane są SEGA, Bandai Namco, Square Enix i inni główni twórcy gier, mamy nadzieję, że Oasyx zapewni swoisty pas startowy dla rozwoju NFT w najbliższej przyszłości. Zarządzanie budowaniem świata w jego początkowych etapach ma dużą wartość zarówno dla mnie, jak i dla tej branży, a Oasyx ma być ważną inicjatywą w procesie poszukiwania oryginalnej wartości.

SEGA w świecie blockchaina

To nie pierwszy raz, gdy firma SEGA wchodzi na rynek blockchaina właśnie dzięki Oasys.

27 września ogłoszono projekt związany z kolekcjonerską grą karcianą Web3, która jest oparta na mitologii Romance of the Three Kingdoms. Wykorzystuje ona własność intelektualną serii SANGOKUSHI TAISEN, która została pierwotnie opublikowana przez firmę SEGA w 2005 roku. Gra ta była wówczas niezwykle popularna w Azji.

Dyrektor Oasys, Daiki Moriyama, twierdzi, że ambicją jego i jego współpracowników jest doprowadzenie do masowej adopcji gier opartych na blockchainie.

Hironobu Ueno, CEO w double jump.tokyo, dodał:

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być pionierem w tworzeniu gier nowej generacji z SEGA na blockchainie.

Oasys obsługuje wielu głównych twórców i wydawców gier, takich jak Square Enix, Bandai Namco i Ubisoft.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności