Portfel Bitcoin

Nowy Portfel Bitcoin, który upraszcza adres użytkownika

Nowatorski portfel ma za zadanie zwiększenie popularności BTC i innych kryptowalut. Jego innym celem jest ułatwienie zapamiętywania adresów wirtualnych portfeli […]

Data publikacji: 6 grudnia 2019

bitbay

Nowatorski portfel ma za zadanie zwiększenie popularności BTC i innych kryptowalut. Jego innym celem jest ułatwienie zapamiętywania adresów wirtualnych portfeli użytkowników.

Hiszpański programista – José Femenías Cañuelo, uruchomił swój produkt o nazwie „Easypaysy”. Jest to dwuwarstwowy protokół, który umożliwia użytkownikom tworzenie kont bezpośrednio na blockchainie.

Adresy BTC „nie dla ludzi”

Cañuelo był bardzo zirytowany złożoną budową adresów Bitcoin, gdyż są one losowymi zbiorami liter i cyfr, których prawie nie da się zapamiętać. W oficjalnym wstępie do Easypaysy, mężczyzna opisał swoje wrażenia użytkownika Bitcoina, jako straszne (cytując z angielskiego: „Terrible”). Na oficjalnej stronie Easypaysy czytamy:

„Adresy Bitcoin tak naprawdę nie są przeznaczone dla ludzi. Nikt nie powinien być zmuszany do wykonywania lub otrzymywania płatności na adres krypto, podobnie jak nikt nie oczekuje, że będziesz poruszać się po internecie (WWW) wyłącznie za pomocą adresów IP.”

Usługa polega na oferowaniu jej użytkownikom trzech formatów tzw. „kont Bitcoin”. Konta są zaprojektowane w ten sposób, aby były proste i łatwe w obsłudze. Użytkownicy będą mogli przesyłać kryptowaluty poprzez stworzone przez siebie identyfikatory, bez potrzeby korzystania z tradycyjnych adresów BTC. Protokół dostarcza fundusze na adres BTC, lecz my nie musimy się martwić o jego poprawne wpisanie. Cañuelo obiecuje, że żaden identyfikator nie będzie mógł zostać użyty więcej niż raz.

Bezpieczeństwo, a poufność

Na przestrzeni lat, różne serwisy oferowały podobne rozwiązania. Między innymi BitcoinWallet.com w 2014 roku oraz Ethereum Name Service dla płatności ETH, w ubiegłym roku. To nie przeszkodziło serwisowi Easypaysy w zyskaniu medialnej popularności. Pojawiło się wielu komentatorów. Znany deweloper Bitcoina i nauczyciel Blockchaina – Jimmy Song, określił całą koncepcję jako bardzo interesującą.

Song, po premierze Easypaysy napisał na swoim twitterze:

„Nie zastanawiałem się nad wadami, ale znacznie łatwiej jest zapamiętać identyfikatory niż
zwykłe adresy, których używamy. Z punktu widzenia interfejsu użytkownika, jest to duży plus, ponieważ taki identyfikator można bez kłopotu zapamiętać oraz wydrukować na wizytówkach.”

Bezpieczeństwo wirtualnego portfela stanowi jednak o wiele większy problem niż udostępnianie jego adresu. Duża liczba posiadaczy kryptowalut, wciąż ufa stronom trzecim w kwestii przechowywania ich środków. Należy podkreślić ryzyko jakie niesie za sobą brak posiadania prywatnych kluczy dostępu do takiego portfela.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion