za

Nowy kurs w BitBay Academy: podstawy miningu kryptowalut

2020-02-20
Mining

BitBay Academy to projekt edukacyjny dobrze znanej na polskim rynku giełdy kryptowalut BitBay. O powstaniu całej inicjatywie autorstwa BitBay’a oraz pozostałych kursach, które tam znajdziecie informowaliśmy w tym artykule.

Tutaj znajdziesz link do najnowszego kursu “podstawy miningu kryptowalut”.

Początki bywają trudne…

Być może dopiero zaczynasz swoją przygodę z kryptowalutami (a jeśli masz za sobą dłuższy staż, cofnij się na chwilę we wspomnieniach do momentu gdy startowałeś). Patrząc na system transakcyjny Bitcoina czy innych kryptowalut powierzchownie, wyglądają one jak zwykła infrastruktura do wysyłania, odbierania oraz przechowywania cyfrowych aktywów – znamy to nie od dziś z tradycyjnej bankowości. Najwięcej dezorientacji wprowadza jednak to co pod spodem. Rozproszona baza danych złożona z transakcji pogrupowanych w bloki i jeszcze to całe “kopanie”. I jak to w ogóle jest, że żadna konkretna instytucja nie odpowiada za weryfikowanie sald rachunków, a mimo to wszystko się zgadza?

Jest to możliwe dzięki wspólnemu algorytmowi, zasilanemu przez infrastrukturę połączonych ze sobą komputerów, nazywaną siecią blockchain. Na czym polega praca tych maszyn i jakie właściwie pełnią funkcje? Czym jest konsensus sieci i jak to możliwe, że osoby, które kompletnie się nie znają, mogą podejmować wspólne decyzje?

Odpowiedzi na te i inne pytania związane z miningiem znajdziecie w kursie, który w BitBay Academy prowadzi znany polski krypto-youtuber: Mike Satoshi.

Link do kursu “podstawy miningu kryptowalut”.

Kim jest Mike Satoshi?

Mike ukończył studia wyższe na Politechnice Białostockiej na kierunkach Informatyka i Elektrotechnika. Jest entuzjastą technologii blockchain i kryptowalut oraz zwolennikiem dostępu do darmowej wiedzy. Prowadzi na YouTube kanał Mike Satoshi, gdzie dzieli się swoimi wglądami na temat rynku krypto.

Pozostałe kursy dostępne na BitBay Academy

Zachęcamy również do poszerzenie swojej wiedzy o pozostałe tematy kursów dostępnych na BitBay Academy. Pierwszy z nich przeprowadzi Cię przez podstawy rynku kryptowalut oraz kwestię ewolucji pieniądza – znajdziesz go pod tym linkiem. Z kolejnego kursu dowiesz się nieco więcej na temat historii powstania cyfrowych walut. W innym kursie poznasz temat psychologii w tradingu. Natomiast dla osób, które chcą zaznajomić się z grą na giełdzie, gratką będzie tekst dot. analizy technicznej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 162,11 USD2,26%
Ethereum logo
EthereumETH
3130,54 USD1,86%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
576,83 USD0,30%
Solana logo
SolanaSOL
180,44 USD6,63%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,07%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3130,67 USD1,93%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD1,85%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,54 USD1,78%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD1,96%