Nowa wersja 1inch jest tańsza niż Uniswap

DeFi

Zespół 1inch opublikował trzecią iterację swojego Protokołu Agregacji, narzędzia, które kieruje zlecenia handlowe przez wszystkie zdecentralizowane giełdy na Ethereum oraz, od niedawna, Binance Smart Chain.

Aggregation Protocol oblicza najbardziej opłacalny trade dla danego tokena i wielkości zlecenia. Odbywa się to poprzez podzielenie dużego zlecenia na kilka mniejszych, za pomocą kilku zdecentralizowanych giełd. Wcześniej narzędzie to było przydatne głównie dla zamożnych traderów, dla których poślizg był ważnym czynnikiem podczas handlu w DeFi. System zużywał więcej gazu niż przy bezpośrednim użyciu protokołu DEX, co oznaczało, że produkt był nieatrakcyjny dla osób ze skromniejszym portfelem.

Wydanie V3 wprowadza optymalizacje gazu. Zdaniem zespołu sprawia to, że protokół jest tańszy niż bezpośrednie korzystanie z Uniswap lub 0x. W testach przeprowadzonych przez zespół, agregator 1inch V3 był o około 10% tańszy niż te same transakcje dokonywane za pośrednictwem Uniswap i około 5% tańszy niż 0x. W porównaniu z 1inch V2 koszty gazu spadły nawet o 30%.

1 inch uniswap

1inch jest najtańszy

Anton Bukov, dyrektor ds. technologii projektu, powiedział portalowi Cointelegraph, że Uniswap jest najtańszym protokołem pod względem opłat za gaz. To spowodowało pojawienie się wielu kopii na Ethereum i innych blockchainach, z których najbardziej godnym uwagi jest SushiSwap. Wydaje się jednak, że router Uniswap nie jest tak wydajny, jak mógłby być. Bukov zauważył:

Nasz router jest bardziej efektywny niż ich. To samo dotyczy SushiSwap i innych forków. Tak więc router 1inch jedynie zastępuje router Uniswap przy jednoczesnym wykorzystaniu tych samych pul. To wyjaśnia, w jaki sposób agregator może być tańszy niż bezpośrednie użycie. Wyższa efektywność na Uniswap była wynikiem ukierunkowanych optymalizacji.

W grudniu 1inch wypuścił swój token i rozdał airdrop. Wszystkie portfele, które weszły w interakcję z 1inch przed 24 grudnia, mogły  otrzymać tokeny 1INCH. Musiały jednak spełnić jeden z następujących warunków: przeprowadziły co najmniej jedną transakcję przed dniem 15 września, co najmniej cztery transakcje łącznie, lub dokonały transakcji na łącznie 20 USD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
1ich Aggregation Protocol binance smart chain DeFi DEX Ethereum uniswap

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.