binance smart chain alpha finance

Alpha Finance przechodzi na Binance Smart Chain

DeFi

Binance Smart Chain przywitał w swoich szeregach kolejny projekt DeFi: Alpha Finance.

Alpha Finance przechodzi na Binance

Jak ogłosił zespół projektu, Alpha Finance uruchomi swój produkt Alpha Homora V1 właśnie na Binance Smart Chainie. W poście zatytułowanym “Alpha Homora Embraces Multi-Chain Future”, Alpha Finance liczy na zostanie liderem “wielołańcuchowego ekosystemu” i stanie się agnostycznym blockchainowym protokołem. Projekt działa obecnie na Ethereum, które od co najmniej roku zmaga się z problemem wysokich opłat.

Alpha Finance jest stosunkowo nowym protokołem, jednak szybko ugruntował swoją pozycję. Pozwala on użytkownikom DeFi na zawieranie lewarowanych pozycji na yield farming. Według DeFi Pulse aktualnie w protokole zablokowane jest około 777,5 miliona dolarów. Pomimo rozwoju, będzie on nadal działał też na Ethereum.

Wejście na Binance Smart Chain pozwoli użytkownikom zajmować lewarowane pozycje na PancakeSwap – najpopularniejszej giełdzie łańcucha. Według CoinGecko i CoinMarketCap należącej do Binance, PancakeSwap w ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrował większy wolumen niż większość wiodących protokołów Ethereum. CoinGecko podaje, że jego dzienny wolumen wynosi 754 162 246 dolarów, co stawia go za jedynie MDEX i Uniswapem.

Alpha Finance rozpocznie działalność na Binance Smart Chain w nadchodzących tygodniach. Zespół twierdzi, że będzie nadal analizował możliwości wykorzystania innych łańcuchów i rozwiązań 2 warstwy. Post zakończył się wzmianką o tokenomii dla ALPHA, która ma zostać ogłoszona w najbliższym czasie.

“Posiadacze tokena ALPHA będą odgrywać kluczową rolę i czerpać korzyści z tego wysokiego wzrostu” – napisano w poście.

Binance Smart Chain vs. Ethereum

Alpha Finance nie jest pierwszym produktem, który ogłosił przejście na Binance Smart Chain. W zeszłym tygodniu zdecentralizowany agregator giełdowy 1inch Echange ogłosił podobny ruch. Dodatkowo, na łańcuchu zaczęły pojawiać się różne sklonowane projekty. W ostatnich tygodniach na Binance Smart Chain pojawiły się kopie m.in. kultowych projektów NFT CryptoPunks i EulerBeats. To doprowadziło do krytyki braku oryginalności.

Społeczności Ethereum i Binance Smart Chain ścierały się przy wielu okazjach. Kiedy moneta BNB firmy Binance wskoczyła na trzecie miejsce w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, na Twitterze rozszalały się debaty dot. centralizacji Binance Smart Chaina. Wśród największych krytyków projektu znaleźli się wielbiciele Ethereum.

Głównym obrońcą Binance Smart Chain był natomiast sam założyciel Binance, Changpeng Zhao. Podczas dyskusji mówił o Ethereum, odnosząc się do tak zwanych “zabójców ETH”, którzy mają nadzieję na przejęcie części udziału w rynku sieci. W serii tweetów wyjaśnił, dlaczego uważa, że problem ze skalowaniem Ethereum może ostatecznie stać się przyczyną jego upadku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
ALPHA Alpha Finance Binance binance smart chain bsc DeFi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.