Norweski Minister Klimatu i Środowiska jest HODLerem Bitcoina

2021-05-07 Bitcoin

Norweski Minister Klimatu i Środowiska – Sveinung Rotevatn – ujawnił, że posiada Bitcoina. Według niego, to cyfrowe aktywo jest „dobrze […]

Norweski Minister Klimatu i Środowiska – Sveinung Rotevatn – ujawnił, że posiada Bitcoina. Według niego, to cyfrowe aktywo jest „dobrze dopasowanym magazynem wartości”. Minister jednego z najbardziej skoncentrowanych na energii odnawialnej rządów mówił również o związku między BTC a wyzwaniami środowiskowymi.

Bitcoin jest ekscytujący

Wielu ekspertów i urzędników komentowało hossę na kryptowalutach, a zwłaszcza znaczące wyniki Bitcoina w ostatnich miesiącach. Minister Klimatu i Środowiska Norwegii – Sveinung Rotevatn – jest kolejnym, który wypowiedział się na temat potencjału pierwotnej kryptowaluty.

W ostatnim wywiadzie na YouTube, norweski urzędnik przyznał, że posiada nieokreśloną ilość BTC. Podczas podcastu wyjaśnił, że kryptowaluta okazała się być „dobrze dopasowanym magazynem wartości”. Opisał nawet cyfrowe aktywo jako ekscytujące:

To, co może sprawić, że Bitcoin jest tak ekscytujący, to fakt, że ma niektóre z tych samych właściwości. Nie możesz nagle odkryć gdzieś tony Bitcoina, dając jednemu krajowi ogromne rezerwy. Jest on rozłożony równomiernie, rośnie powoli, ale stabilnie, i ma skończoną podaż… Dlatego teoretycznie dobrze nadaje się jako magazyn wartości.

Dodatkowo, Rotevatn mówił o sporach środowiskowych, które rzekomo powoduje wydobywanie Bitcoinów. Odniósł się do przekonania niektórych osób, że „sieć Bitcoin zużywa tyle energii elektrycznej, co stan Teksas”, ale przypomniał również, że większość zużywanej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Minister podkreślił, że Norwegia jest jednym z najbardziej zielonych krajów, ponieważ naród skupia się na wykorzystaniu przede wszystkim energii odnawialnej. Rotevatn mówił również o wydobyciu złota i systemie bankowym twierdząc, że te dwie branże zużywają znacznie więcej energii elektrycznej niż wydobycie BTC.

Kolejny sławny Norweg z BTC

Adopcja Bitcoina w skandynawskim kraju jest ostatnio gorącym tematem. W zeszłym miesiącu, norweski miliarder Øystein Stray Spetalen dołączył do klubu BTC i kupił trochę kryptowaluty. Co ciekawe, jego decyzja była zaskoczeniem, ponieważ zaledwie kilka tygodni wcześniej nazwał cyfrowe aktywo „nonsensem”.

Warto zaznaczyć, że 58-letni inwestor zmienił zdanie po ujawnieniu pod koniec marca 2021 roku, że posiada BTC . Spetalen zapewnił nawet, że jego opinia w przeszłości na temat cyfrowego aktywa była błędna.

Tagi
bitcoin btc energia odnawialna kopanie mining Norwegia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.