za

NFL organizuje w metaverse koncert Super Bowl

2023-02-03
MetaverseWeb3
Binance Launchpool

NFL, największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego, ogłosiło właśnie plany organizacji pierwszego w historii wirtualnego koncertu Super Bowl. Gwiazdą wieczoru będzie raperka Saweetie.

Super Bowl w metaverse

W piątek, 10 lutego, odbędzie się darmowy koncert dla użytkowników Roblox w Rhythm City.

Roblox to edukacyjna gra internetowa wydana w 2006 roku przez amerykańskie studio Roblox Corporation. Z kolei Rhythm City to muzyczna, społecznościowa gra fabularna, która ma wystartować 4 lutego.

Znamy też gwiazdę wieczoru. Będzie nią Saweetie (właściwie Diamonté Quiava Valentin Harper). To amerykańska raperka i celebrytka, która rozpoczęła swoją karierę i zyskała popularność w 2016 roku publikując na swoim koncie na Instagramie krótkie filmiki, na których rapowała na bazie podkładów muzycznych popularnych piosenek innych artystów.

Warto zauważyć, że Roblox nie jest grą Web3. Mamy na myśli to, że nie jest zbudowana na podstawie NFT czy innych technologii opartych na blockchainie. Jest to tradycyjna gra Web2, która jest jednak oparta na treściach generowanych przez użytkowników. Niektórzy opisują ją ze względu na charakter jej ekosystemu jako grę „proto-metaverse”.

Roblox jak na razie jest jednak o wiele popularniejsze niż typowe platformy Web3. We wrześniu platforma miała 57,8 miliona użytkowników dziennie. Z kolei Decentraland, czyli jedna z topowych platform Web3, tylko 10 000.

Koncerty w metaverse

Idea koncertów w metaverse pokazuje jednak, na jak wczesnym etapie jest idea budowy wirtualnych światów. Dobrym przykładem jest zeszłoroczny OzzFest.

Mowa o legendarnym festiwalu metalowym, który jednak od kilku lat nie jest organizowany – dokładnie od 2018 roku. W 2022 r. festiwal wrócił, ale w wydaniu wirtualnym.

W wydarzeniu można było wziąć udział w dniach od 10 do 13 listopada. “Zagrali” Ozzy Osbourne, a także zespoły Megadeth, Motörhead, Black Label Society, Skid Row i Britof.

Cudzysłów pojawia się nie bez powodu. Oglądanie popisów tych artystów przypominało bowiem śledzenie… gry komputerowej. Nie była to bowiem forma streamingu występów granych na żywo, z którymi mieliśmy do czynienia w czasie pandemii koronawirusa.

To, jak wyglądały metaverse’owe koncerty z OzzFest, możecie przekonać się poniżej:

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 419,40 USD-0,08%
Ethereum logo
EthereumETH
3513,72 USD0,18%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
591,94 USD0,76%
Solana logo
SolanaSOL
134,48 USD-1,01%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3513,24 USD0,15%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,11%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,61 USD5,72%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,07%