za
Nexo nawiązuje współpracę z Citibankiem

Nexo nawiązuje współpracę z Citibankiem

zondacrypto bitcoin giveaway

Kryptowalutowa platforma pożyczkowa – Nexo – wybrała Citibank na swojego doradcę z zakresu przejęć aktywów od firm z sektora cyfrowych aktywów.

„Jesteśmy w tym razem”

Platforma udzielająca pożyczek w kryptowalutach – Nexo – twierdzi, że jej mocny bilans jest świadectwem tego, że w dalszym ciągu jest w stanie zapewnić płynność w trakcie obecnych zawirowań na rynku, nabywając aktywa od podmiotów z tego sektora, które zmagają się z problemami finansowymi.

W opublikowany blogu poście Nexo ogłosiło, że na dany moment korzysta z porad giganta bankowego Citigroup, na temat tego, jak najlepiej przejąć aktywa firm kryptowalutowych, które stały się niewypłacalne. A wszystko to ma na celu sprawienie, by inwestorzy mogli odzyskać dostęp do zablokowanych funduszy.

W poprzednim tygodniu Antoni Trenchev, współzałożyciel i partner zarządzający w Nexo, oznajmił Bloombergowi, że obecny krach na rynku cyfrowych aktywów przypomina mu panikę z 1907 roku. Wtedy to właśnie główne instytucje z Wall Street zostały zmuszone do ratowania innych firm, które zmagają się z trudnościami związanymi z płynnością:

To przypomina mi, szczerze mówiąc, panikę bankową z 1907 roku, w której bank JP Morgan został zmuszony do wkroczenia z własnymi funduszami, a następnie zebrania wszystkich tych, którzy byli wypłacalni, aby naprawić sytuację

Idąc dalej, Nexo na swoim na blogu chwaliło się, że ich firma od zawsze prowadziła zrównoważony model biznesowy, który nie angażował się w ryzykowne praktyki pożyczkowe. Wynikiem tego jest ich obecna pozycja o „niezrównanej stabilności”, co oznacza, że organizacja ​​jest wyjątkowo dobrze przygotowana do zdecydowanych działań mających na celu pomoc walczącym firmom o utrzymanie:

Przestrzeń kryptowalut wkrótce wejdzie w fazę masowej konsolidacji, która już się rozpoczęła u firm z naszego segmentu, wyrażając tym samym gotowość do nabycia aktywów firm z problemami dotyczącymi wypłacalności w celu zapewnienia natychmiastowej płynności swoim klientom

W poście ujawniono również, że Nexo nawiązało już kontakt z wieloma kryptowalutowymi firmami zmagającymi się z problemami, oferując im różne sposoby zapewniania pomocy w zakresie płynności.

Pomoc dla Celcius

Ponad tydzień temu, dokładnie w dniu 12 czerwca, otrzymaliśmy informację, że inna platforma pożyczkowowa – Celciuswstrzymała wypłaty dla swoich klientów. Dodano, że decyzja o wstrzymaniu wypłat została podjęta w celu „ustabilizowania płynności i operacji”. 

W następstwie tego Nexo przekazało do wiadomości publicznej, że firma jest gotowa nabyć część niespłaconych pożyczek Celsius, po ujawnieniu, że platforma pożyczkowa cierpi z powodu poważnego kryzysu płynności. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Antoni Trenchev Celsius celsius wypłaty Citibank JP Morgan Nexo pożyczki kryptowalutowe
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.