za

Newsy z rynku krypto #37

2020-12-22
Bez kategorii
Nexo Earn Aplikacja

W nowym odcinku kryptowalutowego podsumowania tygodnia z giełdą Coinquista:

Bitcoin przebija 20000 $, dalsze perspektywy wzrostu mogą zostać ograniczone choć na razie nie widać oczywistych oznak słabości. Szczegóły dalszego zachowania aktywa zamieszczone w materiale wideo dołączonym do artykułu.

Główny strateg platformy Kraken, Pierre Rochard ujawnił, że Lightning Network zostanie na ich platformie po raz pierwszy zintegrowany z wypłatami w pierwszej połowie 2021 roku, obniżając opłaty za przelew z około 10 dolarów za transakcję nawet do jednego centa zwiększając tym samym skalowalność tak aby aktywo mogło „przetwarzać miliony transakcji na sekundę”. Docelowo również, na skutek zaplanowanego usprawnienia obsługi depozytów, handlowcy nie będą musieli czekać około 30 minut obecnie wymaganych na trzy potwierdzenia w łańcuchu blockchaina. Już teraz główna kryptowaluta boryka się z wysokimi opłatami przesyłowymi, które w ostatnich dniach sięgały już nawet przeciętnie kwoty 12 $ uniemożliwiając tym samym przeprowadzanie mikrotransakcji za pomocą BTC.

Możliwość zwrotów środków z puli 150 000 BTC poszkodowanym użytkownikom upadłej w 2014 roku Mt GOX  może zostać rozstrzygnięta w niedalekim czasie. Docelowa informacja w kontekście tego czy nadal kontynuować postępowanie rehabilitacyjne w ramach założonego wcześniej planu należy do japońskiego sądu. Terminy i warunki zwrotu były już wielokrotnie odkładane w czasie,  po ostatnich postanowieniach sprawa może nabrać przyspieszania.

Rynek NFT  nieustannie przyrasta na znaczeniu. 30-dniowy wolumen obrotu tymi cyfrowymi aktywami sięga już wysokości 10,15 mln USD, co stanowi 115% wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem. Na tak duży wzrost wartości tego rynku miało wpływ między innymi ostatnio bardzo dobrze odebrana kolekcja dzieł sztuki autorstwa słynnego projektanta grafiki cyfrowej Beeple wyceniona na prawie 800 000 USD. Poprzednim rekordzistą w tej kategorii okazał się być kotek „genesis” z oryginalnej gry NFT, CryptoKitties.

CME Group ma zamiar uruchomić kontrakty terminowe Ether futures dla graczy instytucjonalnych w lutym 2021 roku. Głównym powodem takiego ruchu jest fakt sukcesu uruchomienia kontraktów w 2017 roku na Bitcoinie, których średni dzienny obrót wynosi ponad 880 milionów dolarów. Ten ruch z pewnością pozwoli dużym graczom uzyskać ekspozycję na Ethereum. CME group poprzez udostępnienie możliwości do handlu kontraktami terminowymi na różnych walorach  wygenerował prawie 5 miliardów dolarów przychodów w 2019 roku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności