za

Newsy z rynku krypto #35

2020-12-08
Bez kategorii
robinhood aplikacja rejestracja

Podsumowanie nowego tygodnia z giełdą Coinquista:

Bitcoin nieco wytraca impet na największych giełdach. Ponadto dane on-chain z końca listopada sugerują, że część długoterminowych inwestorów zaczęła realizować swoje zyski. Jak jednak twierdzą eksperci nie należy upatrywać tego w kategoriach niedźwiedzich.

Ethereum rozpoczyna staking na węźle Ethereum 2.0. swój udział w rozpoczętym 1 grudnia wydarzeniu miała również spółka notowana na rynkach tradycyjnych, Ether Capital, która to już teraz zamierza w większym stopniu zobowiązać się do stakingu salda eterowego jeżeli tylko kolejne sukcesy Ethereum Foundation będą dowożone. Dane z nowego eksploratora Beacon Chain pokazują, że zostało już zablokowanych 870 000 ETH, co znacznie przekracza minimum 524 000 ETH potrzebne do uruchomienia sieci. Niektórzy uważają, że ten ruch sygnalizuje wejście kapitału instytucjonalnego do Ethereum i ekosystemu DeFi, który może zapoczątkować kolejną fale wzrostu.

Spotify opublikował ofertę pracy na stanowisko dyrektora pomocniczego ds. strategii płatności i innowacji, która to osoba będzie miała realny wpływ na integrację płatności w kryptowalutach. Celem jest realizacja planu firmy, jak możemy się dowiedzieć, dążąca do “stworzenia nowych możliwości monetyzacji” dla twórców muzyki. Wszystko wskazuje na to, że Spotify w swojej strategii płatniczej zamierza zaszczepić najnowsze trendy fintech, poza kryptowalutami znajduje się  w ich zainteresowaniu kwestia implementacji projektu Diem Facebooka.

Kongres Stanów Zjednoczonych przymierza się do regulacji stablecoinów. Ustawa wymagałaby od firm i dostawców usług na rynku kryptowalut uzyskania zgody rządu przed zaoferowaniem ich użytkownikom. Jeśli zgoda nie zostanie otrzymana a współpraca z poprzednio wymienionymi podmiotami będzie kontynuowana,  obrót tymi aktywami wirtualnymi mógłby zostać w oparciu o tę ustawę zakazane.

Taihuttusowie, holenderska rodzina, która w 2017 roku oddała wszystko, co miała, w zamian za Inwestycje w bitcoina twierdzi że dalej kupuje to aktywo i jest byczo nastawiona do rynku. Głowa rodziny, mąż i ojciec trójki dzieci, Didi, 3 lata temu dokonał odważnego kroku sprzedając swoją dochodową firmę i dom o powierzchni 2500 stóp kwadratowych, pozyskane środki przeznaczając na wirtualne aktywo. Dziś może być usatysfakcjonowany ze swojego wyboru.

Po więcej zapraszamy do nowego odcinka video.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności