za

Newsy z rynku krypto #32

2020-11-18
Bez kategorii
Nexo Earn Aplikacja

W nowym odcinku kryptowalutowego podsumowania tygodnia z giełdą Coinquista:
Analiza wykresu Bitcoina (dziś wyjątkowo, omówiona tylko w formie materiału wideo załączonego do artykułu).

Moc obliczeniowa Bitcoina wzrosła po ostatnim spadku o około 30%. Skok, po ostatnim widocznym tąpnięciu, jest przypisywany zakończeniu się pory deszczowej w Chińskiej prowincji Sichuan. Szacuje się, że tania energia wodna w prowincji przyciąga około 80% chińskich górników w porze deszczowej. Wzrost aktywności wydobywczej wskazuje na to, że sieć prawdopodobnie będzie musiała po raz kolejny przejść istotną zmianę trudności. Bitcoin po raz kolejny potwierdza, że potrafi funkcjonować jak samonaprawiająca się machina, która w okresach wzrostu rentowności naturalnie przyciąga nowych interesantów do sieci wydobywczej.

Według danych udostępnionych przez firmę Santiment ilość ETH przechowywanych na giełdach wynosi obecnie 13,35% całkowitej podaży. Niski odsetek ETH na giełdach jest byczym znakiem dla posiadaczy Ethereum. Może to oznaczać, że inwestorzy  w oczekiwaniu na sukces Ethereum 2.0 przechowują swoje tokeny na prywatnych portfelach. Ponadto według DeFiPulse.com w całym sektorze jest już zablokowane 9.8 mln ETH, co stanowi około 7,84% całkowitej podaży.

Chainalysis stworzył kompleksowe rozwiązanie do śledzenia, prewencji przed zajęciem przez osoby trzecie, obsługi, przechowywania, wydawania i monitorowania aktywów przechwyconych przez organy ścigania. Program Chainalysis jest skierowany do agencji rządowych, a także firm zajmujących się ściąganiem długów od podmiotów, z którymi łączy je stosunek zobowiązaniowy.

Cyfrowe waluty banku centralnego, czyli CBDC, zastąpią w przyszłości gotówkę. Taki wniosek płynie z nowego raportu przygotowanego przez ekspertów Deutsche Bank. Uważa się również, że jeśli inne kraje nie nadrobią zaległości w kwestii dostosowania własnego systemu monetarnego do wymogów cyfrowych ich firmy będą mogły zostać zmuszone przyjąć politykę i waluty cyfrowe innych krajów jako domyślne środki płatnicze. Kwitując przy tym: “po stuleciach gospodarki gotówkowej stajemy się gotowi, aby przejść do kolejnej epoki pieniądza”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności