Newsy z rynku krypto #36

Wiadomości

W nowym odcinku: Bitcoin wciąż utrzymuje techniczne poziomy. Na interwale 4-godzinnym kurs BTC z sukcesem testował linię trendu rysowaną od […]

bitbay zonda

W nowym odcinku:

Bitcoin wciąż utrzymuje techniczne poziomy. Na interwale 4-godzinnym kurs BTC z sukcesem testował linię trendu rysowaną od 7 grudnia, dynamicznie od niej odbijając, w rezultacie czego pojawiła się świeca, tzw. Pin-bar, której dolny knot fałszywie wybił poziom 18 tysięcy dolarów. Obecnie podchodzimy w okolice lokalnych maksimów testując strefę oporu zlokalizowaną tuż pod historycznymi maksimami. Poziom, który został przetestowany już w ostatnim czasie wywoływał dwie mocniejsze korekty spadkowe. Krótkoterminowy zasięg korekty z tego poziomu kształtuje się na okolice 18 tysięcy dol. Możliwe jednak, że obecne zachowanie się kursu ceny może nas kierować w stronę zaczątku kształtowania się formacji trójkąta zwyżkującego.

Developerzy Bitcoina powracają na rynek. W ciągu ostatnich trzech miesięcy pierwszy raz od 2017 roku zanotowaliśmy przyrost nowych inżynierów napływających do ekosystemu na ponad 15%, wcześniej podobną tendencję cechowały okresy zapoczątkowania nowego długoterminowego okresu wzrostów.  Podobna sytuacja dotycząca napływu deweloperów była uwidoczniona w 2020 roku także w sektorze zdecentralizowanych finansów, który to sektor rozrósł się dość wykładniczo W ostatnim czasie. Jak ujawnił ostatni raport Electric Capital, DeFi rozwijało się znacznie szybciej niż reszta rynku kryptowalut. Ekosystemy o wysokim wzroście poza Ethereum obejmują Polkadot oraz Filecoin. Działalność deweloperów można uznać za jeden z najważniejszych sposobów pomiaru fundamentalnej wartości aktywów kryptowalutowych.

Na skutek obecnej zauważalności, w której to coraz większa liczba inwestorów decyduje się przenosić bitcoiny zakupione na scentralizowanych platformach wymian na portfele tak zwane “zimne” istnieją przesłanki ku temu, że wraz z obecnie panującym wysokim popytem na aktywa wirtualne będziemy mogli spotkać się docelowo z sytuacją gwałtownego wzrostu wyceny kursu.

Ministrowie finansów i urzędnicy banków centralnych z krajów G7 chcą wprowadzenia jasnych regulacji branży kryptowalut. Na Zeszłotygodniowym zgromadzeniu omówiono między innymi reakcję na “zmieniający się krajobraz kryptowalut i innych cyfrowych aktywów oraz nowe postanowienia w kontekście tego jak mają zapobiec ich wykorzystywaniu do nielegalnych działań. Coraz częściej odchodzi się od retoryki dotyczącej próby zakazywania tej nowopowstałej klasy aktywów na rzecz wprowadzania “zdrowych” regulacji.

Tagi
coinquista cqx

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.