Joe Biden ostatecznie wygrał wybory w USA

Prawo i polityka Wiadomości biden

Joe Biden ostatecznie wygrał wybory w USA. Przypomnijmy, że Amerykanie głosują w wyborach na wyznaczonych kandydatów, ale w dalszym procesie […]

bitbay zonda

Joe Biden ostatecznie wygrał wybory w USA. Przypomnijmy, że Amerykanie głosują w wyborach na wyznaczonych kandydatów, ale w dalszym procesie ich przedstawicielami są elektorzy. Każdy stan ma tyle samo elektorów, co łącznie swoich przedstawicieli w Izbie Reprezentantów i Senacie. Dlatego w elekcji kluczowe były głosy elektorów.

Joe Biden wygrał

Dziś wiemy już, że to ostatecznie Biden wygrał walkę o Biały Dom. 6 stycznia Kongres zatwierdzi jeszcze wyniki głosowania Kolegium Elektorów, a dwa tygodnie później polityk z obozu Demokratów zostanie zaprzysiężony na 46. prezydenta USA.

Amerykańska agencja rządowa General Services Administration (GSA) zezwoliła już na to, by rozpocząć formalne przekazywanie władzy ekipie Bidena. Sam Donald Trump zatwierdził decyzję GSA, ale nadal nie pogratulował przeciwnikowi zwycięstwa. Wcześniej, pod koniec listopada, obecny prezydent USA po raz pierwszy przyznał też, że opuści swoje stanowisko, jeśli amerykańskie Kolegium Elektorów potwierdzi, że zwyciężył jego rywal.

W sieci możecie jednak też znaleźć dużo informacji (potencjalnych fake newsów) o tym, że wybory zostały sfałszowane. Często można znaleźć newsy o tym, że w niektórych stanach „dosypywano” głosów, które miały być oddane na Bidena. Stąd pojawiały się obawy, że Trump nie będzie chciał pokojowo oddać władzy.

Dziś jest niemal pewne, że polityk-biznesmen przekaże ster rządów Bidenowi. Pojawiły się też pogłoski o tym, że ma nowy pomysł na biznes. Ponoć chce powrócić do projektu sprzed 4 lat. Już wtedy bowiem Trump spodziewał się, że przegra walkę o prezydenturę. Klęskę chciał jednak szybko przemienić w sukces i założyć własną telewizję. Teraz podobno projekt reaktywowano, ale w innej wersji. Prezydent chce założyć swoją internetową platformę medialną, która stanie się konkurencją dla prawicowych mediów.

Biden a BTC

Nie wiemy jeszcze w pełni, co sukces Bidena oznacza dla Bitcoina. Wśród jego potencjalnych urzędników i współpracowników mogą znaleźć się bowiem i przeciwnicy kryptowalut, jak i i zwolennicy. W rządzie ma ponoć pojawić się np. Andrew Yang, który mocno lobbował za rozwojem blockchaina w USA.

Tagi
btc Donald Trump Joe Biden

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.