za
Neel Kashkari

Prezes Fedu z Minneapolis: ”branża kryptowalut to głównie oszuści”. Odpowiada mu m.in. twórca Cardano

Nexo Earn Aplikacja

Neel Kashkari, prezes Banku Rezerwy Federalnej w Minneapolis, po raz kolejny oburzył społeczność kryptowalut swoją wypowiedzią. W nowym tweecie stwierdził, że branża kryptowalut to głównie „oszuści”, którzy organizują schematy typu „pump and dump”. Liderzy rynku szybko wytknęli mu, że patologii powinien raczej szukać w swoim obozie.

Charles Hoskinson vs. Neel Kashkari

Charles Hoskinson, twórca Cardano, zwrócił przy tej okazji uwagę na to, że sam Fed działa w sposób co najmniej skandaliczny. Wypomniał bankowi centralnemu USA, że ten drukuje pieniądze i tym samym wręcz popycha ludzi ku kryptowalutom oraz pokładania wiary w „solidne pieniądze”, którymi nie da się manipulować.

Z kolei Alex Gladstein, dyrektor ds. strategii w Human Rights Foundation, przypomniał, w jaki sposób bitcoin pomaga ludziom z krajów takich jak Kuba, Nigeria czy Etiopia, gdzie waluty narodowe są słabe. Warto dodać, że dziś liderami w kwestii adopcji kryptowalut są kraje rozwijające się, co niejako potwierdza tezę Gladstiena.

Neel Kashkari

Urzędnik, który nie lubi BTC

Kashkari od dawna jest przeciwnikiem kryptowalut, jednakże jego ostatnie wypowiedzi sugerują, że stał się w stosunku do nich jeszcze bardziej sceptyczny. Urzędnik sam niedawno przyznał, że w 2015 roku posiadał bardziej optymistyczny stosunek do branży cyfrowych walut niż jest teraz. Wyraził również opinię, że aż 95 procent wszystkich kryptowalut na rynku była i jest napędzanych „hałasem, szumem i zamieszaniem” medialnym.

On sam stał się szeroko znany w kręgu zwolenników kryptowalut po jego niesławnym wywiadzie w programie„60 minut”, w którym powiedział, że bank centralny kraju byłby skłonny wydrukować nieograniczoną ilość pieniędzy, aby wesprzeć amerykańską gospodarkę.

Krytycy polityki Fedu twierdzą zaś, że to zwykli ludzie muszą potem jednak dźwigać ciężar lekkomyślnych decyzji banku centralnego, który stara się pobudzać gospodarkę po najniższej linii oporu – nie reformując np. przepisów prawnych, ale drukując ogromne ilości waluty. To ostatnie docelowo wręcz musi zostać spuentowane wysoką inflacją, która uderzy w najbiedniejszych i klasę średnią. Ratunkiem są aktywa takie jak złoto czy kryptowaluty.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności