google aplikacje

Google banuje 8 aplikacji, które są niebezpieczne dla użytkowników BTC

Bezpieczeństwo
bitbay zonda

Google zidentyfikowało osiem aplikacji, które stanowią niebezpieczeństwo dla posiadaczy kryptowalut. Apki znajdowały się w sklepie Google Play. Zostały już zbanowane przez firmę.

Google banuje kryptowalutowe aplikacje

Aplikacje, które trafiły pod lupę Google, zostały zaprojektowane w taki sposób, by zwabić niczego niepodejrzewających użytkowników kryptowalut do zainstalowania ich na telefonach. W ramach promocji wykorzystywały popularny schemat wykorzystujący ludzką chciwość. Wskazywano na to, że pomogą pomóc w „szybkim wzbogaceniu się”. Ponadto zachęcały użytkowników do m.in. inwestowania pieniędzy w „usługę w chmurze” i czerpania w ten sposób niemałych zysków.

Pomimo, że te aplikacje nie są powiązane z operacjami kopania w chmurze lub nie mają żadnych funkcji kopania kryptowalut, niektóre z nich zachęcają użytkowników do płacenia za zwiększone możliwości kopania kryptowalut za pośrednictwem systemów rozliczeniowych, jakie są w aplikacji

– czytamy w raporcie Trend Micro.

Dalej dodano, że wspomniane usługi łatwiejszego kopania kosztowały od 14,99 USD do aż 189,99 USD. Użytkownik płacił jednak dosłownie za nic.

Według analizy przeprowadzonej przez wspomnianą już firmę zajmującą się bezpieczeństwem, Trend Micro, osiem zbanowanych aplikacji wymuszało również na użytkownikach oglądanie reklam. Średnia miesięczna opłata za korzystanie z tych programów wynosiła 115 USD. Twórcy oprogramowania sugerowali również swoim klientom, że ci mogą zapłacić za zwiększoną moc wydobywania, inwestując w „maszyny” do miningu w chmurze.

Aplikacja o nazwie Daily Bitcoin Rewards – Cloud Based Mining System skłaniała użytkowników do zwiększenia ich zdolności do wydobywania kryptowalut poprzez „kupowanie” ich ulubionych maszyn wydobywczych, aby szybciej zarabiać więcej coinów

– dodano w raporcie.

Osiem aplikacji wskazanych przez Google to:

  • BitFunds
  • Bitcoin Miner
  • Bitcoin (BTC) – Pool Mining Cloud Wallet
  • Crypto Holic
  • Daily Bitcoin Rewards – Cloud Based Mining System
  • Bitcoin 2021
  • MineBit Pro
  • Ethereum (ETH) –  Pool Mining Cloud.

google aplikacje

Ponad 120 innych aplikacji, które są groźne dla fanów kryptowalut

Co gorsza, Trend Micro twierdzi, że w sieci wciąż dostępnych jest ponad 120 fałszywych aplikacji do kopania kryptowalut. Według firmy w zeszłym roku aplikacje te pomogły oszukać ponad 4500 użytkowników.

Jeśli macie zainstalowaną którąkolwiek z tych aplikacji w telefonie, zaleca się ich odinstalowanie. Aby to zrobić, wystarczy przejść do sekcji Ustawienia -> Aplikacje, a następnie dotknąć nazwy aplikacji i wybrać „Odinstaluj”.

Tagi
apki aplikacje google google aplikacje

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.