NBP stracił 485 miliardów PLN na inwestycji w złoto? Tak twierdzi znany polski early adopter bitcoina

NBP stracił na złocie?
NBP zakupił łącznie około 412,5 t złota od 2018 roku. W 2018-27,5 tony po ok 145 zł za gram. W 2019-100 t po ok 145 zł za g. W 2020-130 t za ok 300 zł za g itd.
Ta analiza nie uwzględnia dodatkowego wzrostu wartości bitcoina przez dopływ takiego kapitału i znaczenia zakupu przez istotny bank centralny w Europie
Lech Wilczyński@DoctorLexNBP stracił 485 miliardów PLN na inwestycji w złoto. Jest to koszt alternatywny braku inwestycji w Bitcoina w tych samych momentach. Ta analiza nie uwzględnia dodatkowego wzrostu wartości Bitcoina przez dopływ takiego kapitału i znaczenia zakupu przez istotny bank centralny w
Bank centralny woli bezpieczeństwo
O autorze
Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Michael Saylor robi przerwę w zakupach BTC. Strategy z potężnym zyskiem - 3,9 mld dolarów w Q3!

Donald Trump podjął decyzję, którą może oznaczać przełom w wojnie na Ukrainie
Newsletter Bitcoin.pl
Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.
Dbamy o ochronę Twoich danych. Polityka Prywatności

