nasdaq

Nasdaq uruchomi nowe indeksy śledzące ceny kryptowalut

Bitcoin

Nasdaq uruchomi 25 lutego dwa nowe indeksy śledzące ceny kryptowalut. Informację na ten temat można znaleźć wśród aktualizacji na strony internetowej giełdy.

Indeksy – Bitcoin Liquid Index (BLX) i Ethereum Liquid Index (ELX) – będą prezentowały aktualizacje cen kryptowalut w czasie rzeczywistym w odstępach trzydziestosekundowych. Usługa jest dedykowana dla klientów korzystających z Global Index Data Service (GIDS) Nasdaq.

BLX i ELX zostały przygotowane i zaprojektowane przez Brave New Coin, firmę z rynku technologii blockchain.

“(BLX i ELX) są zaprojektowane tak, aby zapewnić punktową lub referencyjną stawkę w czasie rzeczywistym”

– twierdzą twórcy. Dzięki temu inwestorzy z Nasdaq będę mogli łatwiej śledzić poczynania Bitcoina i Ethereum na wykresach. Jak jednak będą wyliczane owe dane? W końcu BTC i ETH są notowane na wielu giełdach, kantorach czy innych platformach. Znamy odpowiedź:

“Oba wskaźniki są obliczane przy użyciu metodologii, która została niezależnie poddana audytowi zgodnie z kluczowymi zasadami IOSCO.”

Nasdaq a BTC

Nasdaq coraz bardziej angażuje się w produkty i usługi związane z kryptowalutami. Szczególnie miało to miejsce w ciągu ostatniego roku. We wrześniu firma, widząc na rynku duże zapotrzebowanie, zaczęła poszukiwać możliwości i metod dodawania zestawów danych kryptograficznych do swojego pakietu analiz rynkowych. Później pojawił się pomysł własnych kontraktów terminowych opartych na Bitcoinie, które miałyby zostać uruchomione w pierwszej połowie 2019 roku.

Z kolei w styczniu br. CEO Adena Friedman odważyła się wyrazić swoją prywatną opinię o najstarszej kryptowalucie. Uważa, że Bitcoin może stać się w przyszłości główną walutą świata.

Jak widać Wall Street coraz bardziej otwiera się na blockchainowe waluty. Wielu obserwatorów spodziewa się, że zobaczymy na tym rynku wkrótce inwestorów instytucjonalnych, którzy – jak powszechnie wiadomo – dysponują ogromnym kapitałem i tym samym mogą w dużym stopniu powiększyć kapitalizację rynkową cyfrowych walut i tym samym znacznie podnieść ceny poszczególnych krypto-aktywów. Takiego zdania jest np. Mike Novogratz, były partner Goldman Sachs i założyciel Galaxy Digital. Czy faktycznie tak się stanie? Chętnie przeczytamy wasze opnie w komentarzach na naszych mediach społecznościowych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Adena Friedman bitcoin Blockchain cena Ethereum kapitalizacja kapitał kurs Mike Novogratz Nasdaq

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.