Noble-Markets

Nasdaq udostępni swoją technologię nowopowstającej platformie handlu BTC

Biznes
bitbay zonda

 

Grupa NASDAQ OMX Inc. postanowiła podjąć się współpracy z jednym z nowojorskich startupów, firmą Noble Markets, udostępniając jej swoją technologię (Nasdaq X-stream), która zasila na co dzień rozproszony elektroniczny system handlu NASDAQ, a także ponad 30 giełd i pozagiełdowych rynków akcji na całym świecie. Międzynarodowa korporacja ma także udzielić firmie wsparcia marketingowego.

 

Nowopowstająca platforma Noble Markets stawia sobie za cel udostępnienie firmom i klientom instytucjonalnym, „uczciwego, płynnego i uporządkowanego” rynku kapitałowego wspieranego technologią łańcucha bloków do handlu bitcoinami i powiązanymi aktywami cyfrowymi.

 

Inicjatorem pomysłu, założycielem i prezesem Noble Markets jest John Betts – odpowiedzialny dotychczas za rozwój elektronicznych platform handlowych dla takich gigantów tradycyjnych finansów jak: Goldman Sachs, Morgan Stanley czy UBS.

 

Jak sam mówi, zaangażowanie ze strony Nasdaq pomoże większym inwestorom rozwiać wątpliwości jakie targały nimi dotychczas, związane z ryzykiem w handlu walutami cyfrowymi. Jak dodaje, wśród wielu instytucji istnieje obecnie znaczne zapotrzebowanie na tego typu inwestycje:

 

Moje wczesne rozmowy z inwestorami zawierały pytania w rodzaju «Czym jest bitcoin?», podczas gdy teraz są to z reguły wypowiedzi w stylu «Bitcoin jest interesujący, ale gdzie możemy nim handlować?» – mówi Betts, dodając również:

 

Wielu z nich zwyczajnie nie było w stanie prowadzić biznesów z istniejącymi obecnie giełdami. Jednakże my jesteśmy zespołem inwestycyjnych weteranów. Mówimy ich językiem.

 

Projekt Noble Markets wspierany jest również przez takie firmy inwestycyjne jak pochodząca z San Francisco, Blockchain Capital, czy też chicagowska Tally Capital.

 

Lars Ottersgard, wicedyrektor ds. technologii Nasdaq:

 

Jesteśmy zachwyceni na myśl o współpracy z doświadczonymi weteranami branży związanymi z Noble Markets i zapatrujemy się na dalsze, długotrwałe wspieranie ich nowatorskiego przedsięwzięcia, odpowiadając na potrzeby sektora walut cyfrowych.

 

Ostatnia współpraca nie jest jedyną tego typu zbliżającą ze sobą tradycyjne rynki finansowe oraz ekosystem kryptowalut.

 

Jeszcze w styczniu pisaliśmy o rekordowym kapitale zainwestowanym w procesor płatności bitcoin, Coinbase. Firmie, trzecią rundę inwestycyjną udało się zamknąć z wynikiem 75 milionów dolarów zaś jednym z głównych, biorących w niej udział, inwestorów była Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE).

 

Już w tym miesiącu informowaliśmy was o pierwszym w Stanach Zjednoczonych, publicznie dostępnym bitcoinowym funduszu inwestycyjnym – Bitcoin Investment Trust (BIT), którego otwarta oferta inwestycyjna została udostępniona na amerykańskim, wtórnym rynku papierów wartościowych, OTC Markets Group.

 

Także w marcu, jeden z pracowników szczebla kierowniczego J.P. Morgan Chase & Co., pani Blythe Masters postanowiła przejść do Digital Asset Holdings LLC, nowopowstającej firmy oferującej usługi platformy pośredniczącej w handlu kryptowalutami i aktywami cyfrowymi.

 

W ostatni poniedziałek zaś, dobiegły nas wieści, iż były dyrektor naczelny NYSE, Duncan Niederauer, zostanie zatrudniony jako doradca platformy TeraExchange, oferującej usługi handlu bitcoinowymi instrumentami pochodnymi.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Tagi
bitcoin giełda kryptowaluty Nasdaq Nasdaq OMX Nasdaq X-stream Noble Markets nowy jork technologia

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
20 248,02 USD5,72%
EthereumETH
1156,69 USD9,75%
TetherUSDT
1,00 USD0,00%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,03%
Binance CoinBNB
233,64 USD7,60%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,03%
XRPXRP
0,33 USD3,02%
CardanoADA
0,47 USD3,77%
SolanaSOL
35,78 USD8,69%
HEXHEX
0,04 USD10,32%
DogecoinDOGE
0,07 USD3,85%
DaiDAI
1,00 USD-0,05%
TRONTRX
0,07 USD3,82%
PolkadotDOT
7,04 USD4,45%
LEO TokenLEO
5,76 USD-1,91%
Wrapped BitcoinWBTC
20 323,12 USD6,05%
Shiba InuSHIB
0,00 USD5,44%
AvalancheAVAX
18,04 USD7,24%
Lido Staked EtherSTETH
1120,15 USD9,82%
PolygonMATIC
0,53 USD14,83%