za
MasterCard kryptowaluty

MasterCard – waluty cyfrowe coraz większym zagrożeniem konkurencyjnym

2015-03-23
Biznes
Binance Launchpool

 

MasterCard w dorocznym raporcie amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (SEC), określa Bitcoina i inne tego rodzaju waluty, mianem jednych ze swoich „głównych konkurentów”.

 

W dokumencie międzynarodowej korporacji finansowej pojęcie walut cyfrowych pojawia się aż trzykrotnie, za każdym razem ujęte w kontekście „konkurencji”.

 

MasterCard zalicza Bitcoina i jemu podobne kryptowaluty do tzw. „grupy konkurentów”, w której klasyfikuje również: waluty klasyczne, czeki, pozostałych emitentów kart płatniczych, a także „innego rodzaju usługi i technologie”.

 

Samego Bitcoina, MasterCard zalicza do, jak to określa, kategorii „nowej i wschodzącej konkurencji”:

 

Do konkurencji tego typu zaliczamy dostawców usług portfeli cyfrowych, takich jak PayPal, AliPay i Amazon, handlowców … usługi operatorów telefonii mobilnej, usługi takie jak mPesa, producentów telefonów komórkowych oraz kryptowaluty.” – czytamy w dokumencie.

 

W dalszej części pisma, firma wyraża również swoje zaniepokojenie faktem, iż w najbliższym czasie możemy mieć do czynienia z „gwałtownymi i znaczącymi zmianami technologicznymi”, dającymi efekt w postaci nowych i innowacyjnych metod płatności (włączając w to kryptowaluty) oraz programów, które będą w stanie postawić ją w „niekorzystnej pozycji konkurencyjnej, wpływając na redukcję wykorzystania produktów MasterCard.” – piszą przedstawiciele korporacji.

 

Autorzy raportu wskazują także na inne zagrożenia dla obecnego modelu biznesowego firmy, wymieniając wśród nich także zagadnienia rządowych regulacji:

 

Przez kilka ostatnich lat, doświadczaliśmy zjawiska nieustannej presji cenowej. Zapotrzebowanie ze strony naszych klientów dotyczące lepszych warunków cenowych … wpływa hamująco na nasz wzrost.

 

Na tej podstawie, autorzy dokumentu dochodzą do swego rodzaju alarmujących, z perspektywy międzynarodowej korporacji, wniosków:

 

Możemy nie być w stanie kontynuować naszej strategii rozwoju, przetwarzania dodatkowych wolumenów transakcyjnych czy też dostarczania dodatkowych usług naszym klientom na poziomach wystarczających, aby stanowiły rekompensatę dla przyszłych tak niskich opłat prowizyjnych czy zwiększonych kosztów, co może w sposób niekorzystny przełożyć się na nasze wyniki biznesowe i operacyjne… Nasze wysiłki związane z ograniczaniem kosztów mogą okazać się niewystarczające.

 

 

Na podstawie: 99bitcoins.pl, CoinTelegraph.com, sec.gov

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności