za
ChangeTip-Twitch-Disqus

Usługi napiwków ChangeTip dostępne na dwóch nowych platformach

2015-03-23
Ciekawostki

 

ChangeTip, serwis dający nam możliwość wręczania bitcoinowych napiwków na najpopularniejszych serwisach społecznościowych, integruje swoje usługi z kolejnymi platformami – Twitch.tv oraz Disqus.

 

Twitch.tv to platforma streamingowa na której fani gier i e-sportów mogą samemu transmitować lub oglądać transmitowane przez innych użytkowników wirtualne rozgrywki prowadzone na arenach najpopularniejszych obecnie produkcji, takich jak: StarCraft II, League of Legends, Battlefield, GTA V i wiele innych. Twitch.tv powstało w 2011 roku.

 

We wrześniu 2014 roku platforma została nabyta przez Amazon.com za sumę 970 milionów dolarów. Według danych serwisu, stronę każdego miesiąca odwiedza aktualnie nawet 45 milionów widzów.

 

W sierpniu zeszłego roku, platforma zdecydowała się na bezpośrednią akceptację płatności bitcoin za subskrypcję opcji rozszerzonego konta użytkownika – „Turbo”. Dwa miesiące później powiększając tę opcję o płatności za pomocą dogecoinów.

 

Jak potwierdza prezes ChangeTip, Nick Sullivan, z okazji uruchomienia nowej usługi na Twitch.tv, jego serwis decyduje się na przekazanie kwoty 10 000 dolarów, która ma zostać rozdysponowana pomiędzy wyróżniających się użytkowników Twitch, aby Ci mogli aktywnie promować usługę napiwków, nagradzając nimi swoich najwierniejszych fanów.

 

Disqus to stworzona w 2007 roku przez Daniela Ha oraz Jasona Yana platforma blogowa i serwis udostępniający mechanizm komentarzy, który możemy zintegrować z praktycznie każdą stroną internetową. Z narzędzia tego korzystają obecnie między innymi takie portale jak CNN, The Daily Telegraph czy IGN, a także około 750 000 blogów i stron internetowych na całym świecie.

 

Twitch i Disqus dołączają do bardzo bogatego już zestawu platform na których dzięki ChangeTip będziemy w stanie za pomocą bitcoinów wynagradzać interesujące nas internetowe treści. Są wśród nich już: Twitter, Github, YouTube, GooglePlus, Reddit, Slack, StockTwits czy też Tumblr. Do tego grona w styczniu tego roku dołączył także Facebook.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 510,49 USD2,71%
Ethereum logo
EthereumETH
3148,03 USD2,39%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
579,13 USD0,65%
Solana logo
SolanaSOL
181,35 USD6,81%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,10%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3146,81 USD2,41%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD1,88%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,58 USD2,19%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,41%