za

Naruszenie zasad bezpieczeństwa giełdy Bitfinex

Binance Launchpool

Jedna z największych giełd bitcoinowych Bitfinex została właśnie wyłączona po tym jak odkryto naruszenie zasad bezpieczeństwa i stwierdzono kradzież środków z kont klientów.

 

 

Jedna z największych giełd bitcoinowych Bitfinex została właśnie wyłączona po tym jak odkryto naruszenie zasad bezpieczeństwa i stwierdzono kradzież środków z kont klientów.

 

Nie jest to pierwsze włamanie na tą giełdę. 23 maja 2015 roku skradziono około 1500 BTC. Hakerom prawdopodobnie udało się przejąć klucz prywatny gorącego portfela giełdy i opróżnić go z aktualnej zawartości, a następnie przejmować wpływające na niego wpłaty klientów.

 

Co stało się dzisiaj nie wiadomo. Giełda zdecydowała się na zawieszenie działalności do czasu wyjaśnienia i zbadania sprawy. Jak twierdzi giełda, środki zostały skradzione niektórym klientom.

 

Jak wiadomo z poprzedniego włamania giełda posiadała 2 portfele. Zimny prawdopodobnie offline gdzie magazynowana jest większość środków klientów oraz portfel “gorący” do bieżących wypłat. Jeśli nastąpiło włamanie do samej giełdy to najprawdopodobniej znów ucierpiał tylko portfel gorący, który stanowi małą cześć magazynowanych środków.

 

Możliwy jest również scenariusz, że nie włamano się do samej giełdy a jedynie hakerzy znaleźli sposób na włamanie się na konta jej klientów np. poprzez wirusy/trojany itp.

 

Jak zwykle w tego typu przypadkach gwałtownie zareagował kurs, który już i tak osłabiony był przed ogłoszeniem sprawozdania ze spotkania deweloperów i górników w skalowania Bitcoina. Niestety, włamania na giełdy bitcoinowe to wciąż jeden z największych problemów tego środowiska, a po upadku giełdy Mt.Gox, użytkownicy bitcoina są szczególnie na takie zjawiska wyczuleni.

 

Prawdopodobnie jak w większości tego typu przypadkach kurs najbardziej gwałtownie reaguje na początku na wieść o zaistniałym zjawisku, po czym powinien być (choć nie musi, lub być rozłożony w czasie) powolny powrót do “normalności”.

 

Wciągu najbliższego czasu powinno być również dostępne sprawozdanie ze spotkania deweloperów i górników, na które kurs również może zareagować gwałtownie w zależności od porozumienia.

 

[edycja]

Jak się okazuje, łupem hakera padło prawie 120tys BTC. 

 

oświadczenie giełdy:

bitfinex

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności