za
egipt kryptowaluty

Narodowy Bank Egiptu rozpoczyna współpracę z Ripple

2020-02-12
Ripple
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Narodowy Bank Egiptu podpisał umowę o współpracy z Ripple w celu “ustanowienia nowych kanałów dla wewnętrznych przekazów pieniężnych”. O sprawie napisał właśnie portal Youm7. Umowa ta sprawia, że ten bank centralny jest pierwszą tego typu instytucją, która tak zdecydowanie wkracza w sektor blockchaina.

Narodowy Bank Egiptu otwarty na nowe technologie

Według danych Banku Światowego, globalny rynek przekazów pieniężnych – odnoszący się do pieniędzy lub towarów wysyłanych przez emigrantów z powrotem do rodziny i przyjaciół w ich krajach ojczystych – powinien osiągnąć w tym roku wartość dokładnie aż 597 miliardów dolarów. Z kolei Egipt jest piątym krajem otrzymującym najwyższe kwoty na świecie od swoich emigrantów (mowa tu o 26,4 mld USD w samym 2019 r.), zaraz po Indiach, Chinach, Meksyku i Filipinach.

Ripple xrpPrzystępując do sieci RippleNet – która obejmuje już ponad 300 międzynarodowych banków i instytucji – Narodowy Bank Egiptu ma nadzieję na uzyskanie dostępu do nowych rynków, a także do wspierania i rozszerzania działalności w zakresie przekazów pieniężnych w szczególności w regionie Zatoki Perskiej.

Przewodnicząca banku Dalia El-Baz powiedziała, że ​​oczekuje, że sieć RippleNet będzie w przyszłości rosła w sposób wykładniczy, a tym samym zwiększy płynność instytucji, które z nią współpracują.

Uzyskując dostęp do szybszych i wydajniejszych mechanizmów płatności transgranicznych, Narodowy Bank Egiptu ma nadzieję poszerzyć bazę swoich klientów, zapewniając jednocześnie użytkownikom pełną zgodność z międzynarodowymi standardami ubezpieczeniowymi i wysoki poziom bezpieczeństwa operacyjnego sieci blockchain.

Ripple

Warto zauważyć, że sam token Ripple XRP przeżywa obecnie na wykresie drugą młodość. W momencie pisania tych słów kosztuje już około 0,3 USD, co przekłada się na niemały wzrost ceny, bo aż o 10 proc. w skali 24 h. Oznacza to, że na rynku kryptowalut widzimy już wyraźne oznaki sezony na altcoiny (rosną one szybciej niż BTC).

Niedawno firma Ripple została zaś publicznie zaatakowana przez Mike’a Novogratza, znanego inwestora, który zarzucił jej sztuczne zaniżanie ceny tokenów przez nadmierne zrzucanie na rynek zbyt dużej ich liczby.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności