Bitcoin

Najbogatsi traktują Bitcoina tak samo jak złoto

Były trader Goldman Sachs zauważył ciekawe zjawisko. Jest zdania, że zamożni inwestorzy na rynku kupują dziś zarówno Bitcoiny (BTC), jak […]

Data publikacji: 3 października 2020

bitbay

Były trader Goldman Sachs zauważył ciekawe zjawisko. Jest zdania, że zamożni inwestorzy na rynku kupują dziś zarówno Bitcoiny (BTC), jak i złoto. Co jednak ważne, traktują oba aktywa podobnie. Są to dla nich safe haven. Czy więc sen zwolenników kryptowaluty się ziszcza?

Najbogatsi a bitcoin

najbogatsi bitcoinW wywiadzie dla Kitco News dyrektor generalny DrawBridge Lending i były pracownik Goldmana, Jason Urban, powiedział, że zauważa, że najzamożniejsi inwestorzy skupują dziś BTC i złoto oraz traktują oba aktywa niemal tak samo.

– Jako osoba handlująca w przestrzeni instytucjonalnej [widzę, że], ci sami ludzie, których widzę kupujących złoto i inne metale szlachetne, również kupują Bitcoiny i robią to jednocześnie i obecnie w równych ilościach – powiedział.

Dlaczego tak się dzieje? Jego zdaniem to efekt tego, że traktują BTC także jako coś, co może pomóc zachować wartość ich oszczędności. On sam działa podobnie.

– Przyjmuję postawę obronną, ponieważ to, co obecnie widzimy, jest naprawdę bezprecedensowe (…)… Lubię tradycyjne zabezpieczenia przed inflacją, takie jak metale szlachetne złoto, srebro, ale podoba mi się też nowe alternatywne rozwiązania, takie jak Bitcoin i inne zasoby cyfrowe – dodał. – Myślę, że najważniejszą rzeczą jest spojrzenie na stałą, skończoną podaż podobną do tej z rynku złota. Jego niedobór jest podobny, więc z tego powodu nie ma partii ani rządu aktywnie pracującego nad jego dewaluacją – powiedział.

Cena ma prawo być zmienna

Dużo osób uważa, że kryptowaluta nie jest bezpieczną przystanią przez zmienność ceny. Urban jest innego zdania. Dodaje, że kurs BTC może być tak zmienny i nie jest to wada. Uważa, że ten “z pewnością może się zmniejszyć, ale z pewnością może również wzrosnąć, więc jeśli to znormalizujesz i spojrzysz tylko na tradycyjne cechy tego zasobu, jeśli chodzi o stałą, skończoną podaż, z pewnością [Bitcoin] ma wiele takich samych cech jak złoto.”

– Bycie bardziej niestabilnym jest jednym z obszarów, w których [Bitcoin] różni się [od złota], ale gdyby był dokładnie taki jak złoto, nie byłby potrzebny – spuentował myśl.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion