za
Sztuczna inteligencja w senacie USA.

Musk, Gates, Altman, Zuckerberg – sztuczna inteligencja w senacie USA

zondacrypto bitcoin giveaway

Elon Musk, Bill Gates, Sam Altman i Mark Zuckerberg. To tylko niektórzy z szefów branży technologicznej, którzy spotkali się za zamkniętymi drzwiami. Według Elona Muska spotkanie to może przejść do historii jako bardzo ważne dla przyszłości cywilizacji.

Za zamkniętymi drzwiami rozmawiano nie tylko o szansach, jakie daje sztuczna inteligencja, ale także wskazywano całe spektrum zagrożeń.

Spotkanie gigantów branży technologicznej – Musk twierdzi, że przejdzie ono do historii

Sztuczna inteligencja w senacie, to trzygodzinne spotkanie za zamkniętymi drzwiami, na które zostały zaproszone najważniejsze osoby w branży technologicznej. Sesja zorganizowana przez Chucka Schumera zgromadziła dyrektorów generalnych takich korporacji jak Meta, Google, OpenAI, Nvidia, czy IBM.

Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza z dziewięciu sesji tego typu. Mają one na celu osiągnięcie konsensusu w sprawie regulacji i ram prawnych odnośnie sztucznej inteligencji. Choć spotkanie odbywało się za zamkniętymi drzwiami i dziennikarze nie mogli w nim uczestniczyć, to po trzygodzinnej sesji odbyła się seria wywiadów z uczestnikami.

Elon Musk powiedział dziennikarzom, że to spotkanie może przejść do historii jako bardzo ważne dla przyszłości cywilizacji. Schumer z kolei potwierdził, że wszyscy uczestnicy spotkania odpowiedzieli twierdząco na pytanie dotyczące kontroli sztucznej inteligencji przez rząd federalny.

Sztuczna inteligencja w amerykańskim senacie.

Sztuczna inteligencja w senacie, za zamkniętymi drzwiami – giganci omawiali korzyści i zagrożenia AI

Według relacji Schumera, wielu liderów mówiło o korzyściach, jakie przynosi sztuczna inteligencja. Bill Bates miał mówić o likwidacji problemu niedoboru żywności. Z kolei Musk miał przestrzegać, że niezrozumienie sztucznej inteligencji stanowi z kolei spore ryzyko cywilizacyjne.

W trakcie rozmowy z jednym z dziennikarzy, Musk powiedział, że istnieje pewna szansa, powyżej zera, że sztuczna inteligencja zabije nas wszystkich. Wspólne ustalenia regulacji prawnych w kwestii AI są teraz priorytetem wśród senatu oraz branży technologicznej. Tempo rozwoju AI jest tak wysokie, że niezbędne są szybkie działania legislacyjne.

Warto dodać, że w kuluarach pojawia się także temat nowej agencji federalnej, która miałaby zająć się wszelkimi regulacjami dotyczącymi sztucznej inteligencji.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Bill Gates google ibm Mark Zuckerberg nVidia openai Sam Altman sztuczna inteligencja
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.