mPay rozpoczyna współpracę z Rafałem Zaorskim – celem jest emisja stablecoina

Komunikat prasowy mpay

Spółka mPay podpisała z Rafałem Zaorskim i powiązaną z nim spółką Dark Pool One umowę dotyczącą emisji stablecoina. mPay współpracuje […]

bitbay zonda

Spółka mPay podpisała z Rafałem Zaorskim i powiązaną z nim spółką Dark Pool One umowę dotyczącą emisji stablecoina.

mPay współpracuje z Rafałem Zaorskim

mPay, Dark Pool One oraz Rafał Zaorski zobowiązują się do podjęcia prac nad projektem wprowadzenia Stablecoin oraz zakładki – portfela walut krypto – do usług świadczonych przez spółkę w ramach aplikacji mPay

– podaje w swoim komunikacie spółka. Dodajmy, że Zaorski zasiada w radzie nadzorczej Dark Pool One, czyli firmy z rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Jaki jest cel tej współpracy? Chodzi o umożliwienie użytkownikom aplikacji firmy zakupienia jednostek „Stablecoina”, ich transfer na konta i portfele niezależne od aplikacji mPay i wreszcie możliwość płatności za bilety oraz inne opłaty, w jakich pośrednictwo płatności oferuje aplikacja mPay.

Intencją stron jest rozszerzenie w przyszłości projektu o możliwość przechowywania w aplikacji mPay kryptowalut innych niż Stablecoin, zakupionych przez użytkowników; Spółka zobowiązuje się do aktywnego działania w zakresie wdrożenia projektu w aplikacji mPay, w szczególności poprzez współpracę z inwestorami

– dodano dalej.

Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym otrzymania zgody rady nadzorczej firmy, którą spółka ma zamiar uzyskać w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Postanowienia umowy wdrażane będą w życie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Komunikat o podpisaniu umowy miał duży wpływ na notowania mPay. Papiery wartościowe podrożały chwilę po ogłoszeniu współpracy w poniedziałek o 12,78%, dobijając do 1,5 zł za akcję. To pierwszy tak spory wzrost kursu od momentu, gdy dwa tygodnie temu mPay potaniał o aż ok. 50%. Była to wtedy reakcja inwestorów na sprzeciw ze strony Komisji Nadzoru Finansowego dotyczący nabycia przez mPay Domu Maklerskiego Banku BPS. Spółka złożyła wniosek o uchylenie decyzji.

mpay

Stablecoiny na rynku prywatnym

Stablecoiny  zyskują na znaczeniu. Coraz częściej stają się alternatywą do walut fiat. Inicjatywa może okazać się zwłaszcza trafiona zwłaszcza dla polskich konsumentów, bowiem w tle trwają duże spadki kursu złotego. Nowy pomysł Zaorskiego może się więc okazać strzałem w dziesiątkę.

Tagi
mpay Rafał Zaorski stablecoin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.