Mike Novogratz: Bitcoin jest gotowy na kolejny znaczący wzrost

Biznes dyrektor generalny Galaxy Digital

Mike Novogratz, miliarder, niegdyś związany z bankiem Goldman Sachs, obecnie prezes funduszu hedgingowego Galaxy Digital oraz zagorzały propagator technologii kryptowalut […]

bitbay zonda

Mike Novogratz, miliarder, niegdyś związany z bankiem Goldman Sachs, obecnie prezes funduszu hedgingowego Galaxy Digital oraz zagorzały propagator technologii kryptowalut i łańcucha bloków, w wywiadzie udzielonym dla kanału CNN Money podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji na rynku bitcoina.

 

Mike Novogratz, miliarder, niegdyś związany z bankiem Goldman Sachs, obecnie prezes funduszu hedgingowego Galaxy Digital oraz zagorzały propagator technologii kryptowalut i łańcucha bloków, w wywiadzie udzielonym dla kanału CNN Money podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji na rynku bitcoina.

 

Nie jest to pierwszy wywiad w ostatnich dniach, w którym Novogratz wyraża swój pogląd na to, iż bitcoin osiągnął już swoją najniższą, tegoroczną wartość, zaś teraz na jego wzrost znaczący wpływ mogą mieć inwestycje instytucjonalne:

 

Zatem obserwujemy teraz, jak włączają się instytucje … angażują się na dużą skalę … w momencie gdy Starbucks czy Microsoft umożliwią ci wykorzystanie bitcoina jako kanału płatności przy zakupie latte, czy gier wideo, gdy zaczniesz dostrzegać większy stopień adopcji, obserwując jak ludzie zaczynają czuć się z tym komfortowo, sprawia to wrażenie, że to [bitcoin] musi wzrosnąć”

 

Mamy do czynienia z nagłym, instytucjonalnym FOMO [red. Fear of Missing Out – Strach przed przeoczeniem okazji]. Będziecie świadkami wielkich zapowiedzi … W Goldman Sachs zapowiadają już wprowadzenie usług depozytów [kryptowalutowych]. A skoro wewnątrz i dookoła systemu pojawiają się usługi depozytowe i dostawcy innego rodzaju usług, daje to możliwość włączenia się w to funduszy emerytalnych czy polis”.

 

Obecne pokolenie dostrzega wartość bitcoina jako „cyfrowego złota”, podkreśla Novogratz:

 

Myślę o blockchainie lub bitcoinie, dosłownie jak o cyfrowym złocie, jak o środku przechowywania wartości, w ten sam sposób jak w przypadku złota. I kiedy więcej młodych osób dorasta, czują się oni znacznie bardziej komfortowo w świecie cyfrowym. Intuicyjnie, ma to sens. Dlaczego nie miałbym posiadać cyfrowego złota?”

 

Na pytanie dziennikarki CNN Money odnośnie kursu bitcoina w perspektywie przyszłych miesięcy Novogratz odpowiada:

 

Mamy teraz do czynienia z pewnymi kluczowymi poziomami. Musimy pokonać poziom 6 800 i kiedy ten pęknie, dotrzemy do 8 800, 9 000[$]. Kiedy ten pęknie, da nam to 10 000. Jednakże, tego rodzaju liczby wydają się dla mnie sensowne przed końcem tego roku. Nie będziesz w stanie dostrzec masywnego wzrostu, zanim instytucje faktycznie nie zaczną kupować naprawdę wiele. W tym momencie tworzona jest architektura … zajmie to trochę czasu … z tego względu powiedziałbym – to w pierwszym kwartale przyszłego roku naprawdę zaczniesz dostrzegać ten ruch”.

 

Tagi
bitcoin CNN Galaxy Digital kryptowaluty Mike Mike Novogratz Novogratz wywiad

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.