za
Mike Novogratz ai

Mike Novogratz uważa, że władze powinny obawiać się AI, a nie kryptowalut

Dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, jest zdania, że władze powinny bać się sztucznej inteligencji, a nie kryptowalut.

Mike Novogratz: obawiaj się AI, a nie kryptowalut!

Mike Novogratz, dyrektor generalny firmy Galaxy Digital, która inwestuje w aktywa cyfrowe jest zszokowany tym, jak mocno organy regulacyjne przyglądają się ostatnio rynkowi kryptowalut, jednocześnie ignorując zagrożenia płynące z rozwoju sztucznej inteligencji (AI).

Kiedy myślę o sztucznej inteligencji, szokuje mnie, że tak dużo mówimy o regulacji kryptowalut, a nic o regulacji sztucznej inteligencji

– stwierdził.

Jego zdaniem grozi nam kryzys związany z falą fałszerstw i kradzieży tożsamości. AI już dziś umożliwia podrabianie czyjegoś głosu i tworzenie fotomontaży, które trudno odróżnić od autentycznych fotografii. Przykładem może być ostatnia fala “zdjęć” aresztowania Donalda Trumpa czy papieża w zimowej kurtce. O ile to drugie jest dość zabawne, tak już “fotografie” z zatrzymywanym byłym prezydentem USA mogą pomóc w politycznych prowokacjach i szerzeniu dezinformacji.

Sam Mike Novogratz uważa jednak, że aplikacje oparte na blockchainie odegrają „ogromną rolę” w niwelowaniu niektórych zagrożeń generowanych przez AI. Jego zdaniem głupotą jest więc uderzanie w rynek kryptowalut tylko “z powodu Sama Bankmana-Frieda”.

Mike Novogratz bitcoin

Czeka nas kolejna hossa?

Jeśli chodzi o obecny stan branży, Novogratz powiedział zaś, że spadek liczby osób sprzedających kryptowaluty i ponowne otwarcie się na cyfrowe aktywa przez Chiny (dokładniej: przez Hongkong) pomogło rynkowi. Jego zdaniem, kto miał sprzedać swoje bitcoiny, już to zrobił. Wskazał jednak, że ci, którzy się wyprzedali, popełnili błąd, wpadając w zwykłą, niepotrzebną panikę. Do tego widzi “większą aktywność [inwestorów kryptowalut] w Azji”.

Patrząc z bardziej technicznego punktu widzenia, Novogratz jest przekonany, że rynek będzie w tym roku rósł w siłę.

Silne odbicie na rynku kryptowalut dobrze widać również w bilansie Galaxy. W czasie prezentacji kwartalnych wyników firma wykazała, że ponownie generuje zyski.

Obecnie jeden bitcoin kosztuje blisko 28 000 USD. Od wczoraj zdrożał o ok. 4%. Z kolei za 1 ETH trzeba zapłacić 1807 USD, co przekłada się na ponad 4-procentowy skok ceny w ciągu doby.

Bitcoin Fear and Greed Index wskazał na 57, co przekłada się na chciwość inwestorów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności