za
Mike Novogratz

Mike Novogratz prognozuje kryzys finansowy i recesję

2023-03-19
Ekonomia
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, ostrzega przed kryzysem finansowym, jaki zaczyna się w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Podkreślił, że „wchodzimy w recesję”. Do tego oczekuje, że Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe.

Mike Novogratz mówi o globalnym kryzysie kredytowym i recesji

CEO Galaxy Digital, Mike Novogratz, rozmawiał z CNBC nt. obecnej sytuacji gospodarczej. Ostrzegł, że Fed może “wprowadzić rynek w stan załamania”. Wskazał też, że “rynek surowców (…) rynek ropy sugeruje, że zmierzamy w kierunku recesji”. Prognozował że “będziemy mieli kryzys kredytowy w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie”.

Novogratz twierdzi ponadto, że Fed zacznie obniżać stopy procentowe, co ma niepodważalne znaczenie dla rynków. Jego zdaniem “to ogromna zmiana”.

Wszedł też na temat kryptowalut. Podkreślił, że teraz jest czas na zakupy bitcoinów. W jego opinii BTC “właśnie dlatego został stworzony” – na czas, gdy “rządy drukują zbyt dużo pieniędzy”.

Odpowiadając na pytanie, czy widzi „możliwość zarażenia” amerykańskim kryzysem całego świata, Novogratz stwierdził, że niestety tak.

Mike Novogratz

Myślę, że Kongres i Fed będą musiały zrobić coś bardziej dramatycznego… albo będziemy świadkami ciągłej presji na te regionalne banki i cały system

– stwierdził.

Kryzys to szansa dla kryptowalut?

To, co dziś ma miejsce, przypomina sytuację z 2013 r. Wtedy świat z przerażeniem obserwował kryzys cypryjski, który odsłonił wady współczesnego systemu bankowego. Okazało się, że środki, jakie klienci deponują w bankach, wcale nie są tak bezpieczne, jak wielu się wydawało. W efekcie tamtych wydarzeń doszło do mocnych wzrostów kursu bitcoina i innych cyfrowych aktywów przerwanych dopiero pod koniec roku upadkiem giełdy Mt. Gox, wówczas największej platformy do handlu BTC na świecie.

Pamiętajmy, że wtedy hossę napędziły problemy małego, wyspiarskiego kraju. Dziś w posadach zaczyna trząść się niemal cała gospodarka USA. Wiele wskazuje na to, że Fed zacznie obniżać stopy proc., co wraz z ponownym luzowaniem ilościowym przełoży się na wzrosty wycen kryptowalut, złota, srebra i niektórych akcji.

Dziś za 1 BTC płaci się 27 000 USD. Oznacza to skok ceny o 31% w skali tygodnia. Od wczoraj cena skorygowała o 1%.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 466,63 USD-0,91%
Ethereum logo
EthereumETH
3898,63 USD3,79%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
602,26 USD-0,06%
Solana logo
SolanaSOL
164,66 USD-1,17%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3897,37 USD3,77%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,83%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-3,59%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,37 USD-0,09%