za
microstrategy wezwanie

MicroStrategy nie planuje sprzedawać swoich bitcoinów

2022-05-23
Bitcoin
Binance Launchpool

W ubiegłą środę nowy dyrektor finansowy MicroStrategy, Andrew Kang, powiedział, że plan firmy dotyczący kupowania i hodlowania bitcoina w perspektywie długoterminowej nie ulegnie zmianie pomimo trwającej bessy na rynku kryptowalut.

MicroStrategy a sprzedaż BTC

Kang dołączył do MicroStrategy 9 maja, przechodząc do spółki z firmy Greensky Inc., gdzie pełnił tę samą funkcję, czyli dyrektora finansowego. Według niego, firma nie ma zamiaru sprzedawać swoich bitcoinów. Dodał również, że inwestorzy MicroStrategy są zadowoleni z planów związanych z BTC.

W tej chwili nie mamy zamiaru sprzedawać bitcoina. Nie ma znanych mi scenariuszy, w których mielibyśmy to zrobić. Nasi inwestorzy są bardzo zadowoleni z obranej strategii – przyznał. – Ostatnie spadki z pewnością dotyczyły niektórych rzeczy poza samym bitcoinem. Monitorujemy to z perspektywy rynkowej, ale nie ma nic fundamentalnego w bitcoinie, co naszym zdaniem generowałoby jakiekolwiek problemy z naszą strategią – dodał.

Co więcej, nowy dyrektor finansowy MicroStrategy prognozuje, że niedawna zmienność rynku kryptowalut może skutkować nową falą regulacją dla rynków kryptowalut.

Na dzień 31 marca MicroStrategy posiadało 129 218 bitcoinów po średniej cenie zakupu wynoszącej 30 700 USD.

W chwili pisania tego tekstu kurs bitcoina oscyluje koło 30 500 USD, co oznacza, że ​​portfel z BTC MicroStrategy jest warty około 3,8 miliarda dolarów w porównaniu z 3,9 miliarda dolarów wydanych na zakup BTC. To z kolei oznacza, że ​​firma jest nieco na minusie.

microstrategy sprzedaż bitcoinów

Michael Saylor świętuje Dzień Pizzy

Warto również wspomnieć, że wczoraj, 22 maja, był Bitcoin Pizza Day. 22 maja 2010 roku programista z Florydy, Laszlo Hanyecz, kupił dwie pizze za 10 000 bitcoinów, wycenianych wówczas na około 41 USD. Ta transakcja była pierwszym odnotowanym przypadkiem użycia bitcoina w realnych zakupach.

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, uczcił Bitcoin Pizza Day, tweetując o tym dniu i przypominając, że Satoshi Nakamoto zniknął 13 grudnia 2010 r.

3 stycznia 2009 r. narodził się bitcoin, działający bez wartości ekonomicznej przez 504 dni do 22 maja 2010 r. („Dzień Pizzy”), kiedy to dwie pizze zostały sprzedane za 10 000 BTC

– napisał na Twitterze Saylor.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności