za
bitcoinowy etf

Microstrategy kupuje kolejne 30 000 BTC

2020-12-21
Bitcoin

Firma MicroStrategy dokonała kolejnego ogromnego zakupu Bitcoinów. Tym razem środki na inwestycje zostały zebrane poprzez sprzedaż obligacji zamiennych. Wg oficjalnego ogłoszenia, firma wydała 650 mln USD na zakup 29 646 BTC po średniej cenie 21 925 USD.

Prezes MicroStrategy, Michael Saylor, skomentował ostatnią inwestycję firmy:

Zapowiedziane dziś nabycie dodatkowych Bitcoinów utwierdza nas w przekonaniu, że Bitcoin, jako najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na świecie, jest niezawodnym magazynem wartości. Wierzymy, że proaktywne zarządzanie naszym bilansem, w połączeniu z poprawą wyników w zakresie przychodów i rentowności Spółki, było ważnym czynnikiem wzrostu kursu naszych akcji w ostatnim czasie.

MicroStrategy posiada już łącznie około 70 470 BTC, co stanowi 0,37% wszystkich BTC dostępnych w obiegu. Dziś cena akcji firmy wzrosła z 297 dolarów do 308 dolarów, a od momentu pierwszej inwestycji w dniu 11 sierpnia o około 130%.

Dobra decyzja MicroStrategy

Agresywne przejście firmy na Bitcoin jak do tej pory okazało się być bardzo opłacalne. Średnia cena zakupu wynosi nieco poniżej 16 000 dolarów za BTC, podczas gdy jedna moneta jest obecnie notowana na poziomie 23 500 dolarów. Firma zainwestowała w Bitcoin łącznie 1,12 miliarda dolarów, a jej portfel 70 470 BTC jest obecnie wart 1,63 miliarda dolarów.

MicroStrategy uczyniła z Bitcoina swój główny kapitał rezerwowy. Firma wierzy w to, że BTC będzie utrzymywać swoją wartość lepiej niż dolar amerykański. MicroStrategy nie jest osamotniona – obecnie wielu inwestorów instytucjonalnych stawia na Bitcoin mając podobne uzasadnienie.

Przykładem może być firma inwestycyjna Ruffer, która ujawniła ostatnio, że posiada ekspozycję na BTC wartą 740 milionów dolarów. Spółka w ten sposób chroni swoje udziały przed “ciągłą dewaluacją głównych walut świata”. Fundusz hedgingowy One River Digital Asset Management ujawnił ostatnio, że w listopadzie kupił Bitcoin i Ethereum o wartości 600 mln dolarów. Założyciel funduszu Eric Peters powiedział, że został przyciągnięty do aktywów cyfrowych z powodu osłabienia waluty i ryzyka inflacji.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności