za
elon musk

Elon Musk spamuje o Bitcoinie na Twitterze – Bitcoin Radio #25

Binance Launchpool

Elon Musk i Bitcoin to historia usłana tweetami. Są one czasem śmieszne, czasem nieśmieszne – ale zawsze wywołają jakąś reakcję środowiska. Tak było też tym razem. Twórca Tesli i Spacex poinformował, że Bitcoin to jego safeword. Konotacje nasuwają się same. Tak czy inaczej, Michael Saylor zaproponował Muskowi pomoc w zakupie bitcoina.

 Bitcoin ma nowe ATH – czy Elon Musk się cieszy?

W dwudziestym piątym epizodzie Bitcoin Radio ciężko mówić o czymkolwiek innym niż ATH Bitcoina. Niestety, ponieważ wydarzenie to miało miejsce już ładnych kilka dni temu, to każdy o nim wie, więc nie będziemy o tym mówić zbyt wiele. Bardziej zaskakujące jest to, że zaraz po przebiciu dotychczasowego ATH, król kryptowalut przesunął ten próg na poziom powyżej $24000!

Słuchaj w Spotify lub Anchor!

W Etherze też słychać ciekawe rzeczy. Druga najpopularniejsza kryptowaluta zyskuje sporo zainteresowania w procesie stakingu ETH2. W kontrakcie depozytowym złożono już równowartość miliarda dolarów. Mimo ryzyka związanego z tą inwestycją, a także długim okresem zwrotu zainwestowanych środków, aktualizacja wprowadzająca PoS do sieci Ethereum cieszy się wielkim zainteresowaniem. O samym procesie stakingu pisałem w innym artykule.

Wielu z Was kojarzy pewnie firmę Ledger. Ledger specjalizuje się w tworzeniu linii popularnych portfeli sprzętowych o tej samej nazwie. Wcześniej w tym roku firme skradziono dane marketingowe i sprzedażowe setek tysięcy klientów. W tym tygodniu zostały one upublicznione przez hakera, który dokonał ataku. Dla instytucji parającej się cyberbezpieczeństwem jest to spory cios, a poszkodowani użytkownicy zapowiadają zbiorowe pozwy.

Wieloryby bitcoinowe od września zakumulowały w sumie 500 000 BTC. Jeśli szukacie dobrego powodu, przez który cena najpopularniejszej kryptowaluty wzrosła o ponad 200% – ten jest całkiem dobry.

Jest jeszcze jeden temat, przez który ktoś mógłby mnie posądzić o antybitcoinizm (tak to się nazywa?). Dan Morehead, jeden z najstarszych inwestoró bitcoina uważa, że ETH i XRP mają potencjał, aby przegonić bitcoina pod względem kapitalizacji. Sam uważa, że warto inwestować w topowe alty, a swoje pieniądze wkłada w … Polkadot!

Na koniec jedno ogłoszenie! Nakamoto Wear daje -20% na swoje produkty do końca roku! Co to Nakamotowear.pl? To nowy brand ciuchów z printami poświęconymi bitcoinowi i Satoshiemu Nakamoto. Koniecznie sprawdźcie, jeśli chcecie sprawić sobie prezent na Święta! Ja wybrałem już koszulkę z Bitcoinową Pizzą – bo Pizza zawsze jest dobra!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Ekonomista, aktor i prezenter. Związany z branżą kryptowalutową od 2017 roku. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi projektami kryptowalutowymi. Robi dla nich reklamy, kreacje video, content, a także doradza w kwestii strategii komunikacji. Uwielbia przeglądać środowiskowe dramy na X - najchętniej do porannej kawki i partyjki w szachy.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności