MicroStrategy kupuje kolejne 271 BTC po spadkach

Bitcoin

Firma MicroStrategy dodała kolejne 271 Bitcoinów (BTC) do swoich strategicznych rezerw. Podkreśliła w ten sposób rosnące przekonanie prezesa Michaela Saylora […]

Firma MicroStrategy dodała kolejne 271 Bitcoinów (BTC) do swoich strategicznych rezerw. Podkreśliła w ten sposób rosnące przekonanie prezesa Michaela Saylora do tego cyfrowego aktywa.

Kolejne spore zakupy MicroStrategy

Jak ujawnił Saylor w czwartek, zakupy zostały dokonane w okresie do 13 maja po średniej cenie 55 387 dolarów. MicroStrategy posiada obecnie w swoich portfelach 91 850 BTC kupione po średniej cenie 24 403 USD.

MicroStrategy ujawniło również zakup przed amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd poprzez formularz 8-K, który został złożony w czwartek.

Wydaje się, że zakup MicroStrategy zbiegł się w czasie z ostatnią korektą ceny Bitcoina, która została pobudzona przez nagłą decyzję Elona Muska o zaprzestaniu przyjmowania płatności w BTC za samochody Tesli. Saylor w lutym dał jednak do zrozumienia, że nie zamierza zwalniać tempa zakupu BTC. Kupił wtedy bowiem BTC o wartości 1 mld dolarów.

Microstrategy posiada 0,437% podaży BTC w obiegu

MicroStrategy znajduje się na szczycie listy korporacyjnych inwestorów Bitcoina. Firma posiada bowiem aż 0,437% podaży tego aktywa znajdującego się w obiegu.

MicroStrategy nabywa Bitcoina wychodząc z założenia, że cyfrowe aktywo jest niezawodnym magazynem wartości. Twierdzi też, że jest zabezpieczeniem przed systemowym osłabianiem dolara. Firma posunęła się nawet do wyemitowania długu, aby rozszerzyć swoje portfolio.

Podaż fiatów w Stanach Zjednoczonych eksplodowała od czasu kryzysu finansowego w 2008 r. Ostatnio od początku pandemii COVID-19 nasiliła się jeszcze bardziej. Według Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis od lutego 2020 roku podaż pieniądza wzrosła o prawie 30% do 19,896 biliona dolarów. Dla porównania, do 2020 roku wzrost podaży pieniądza M2 w ujęciu rocznym nigdy nie przekroczył 15%.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc instytucje microstrategy MSRT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.