za

MicroStrategy ponownie kupiło bitcoiny

2022-12-29
Inwestycje
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Microstrategy posiada obecnie około 132 500 bitcoinów. W grudniu firma dokupiła kolejną partię kryptowalut. Jednocześnie jednak okazało się, że po raz pierwszy sprzedała część cyfrowych aktywów.

MicroStrategy kupuje więcej bitcoinów

Notowana na Nasdaq firma MicroStrategy Inc. ogłosiła w środę, że kupiła więcej bitcoinów. Michael Saylor, założyciel i prezes wykonawczy firmy, napisał  na Twitterze:

MicroStrategy zwiększyło swoje zasoby bitcoinów o ok. 2500 BTC. Na dzień 27.12.22 MicroStrategy posiada ok. 132 500 bitcoinów zakupionych za ok. 4,03 miliarda dolarów po średniej cenie ok. 30 397 dolarów za bitcoina.

W swoim zgłoszeniu do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Microstrategy wyjaśniło, że 2500 coinów zostało nabytych między 1 listopada a 24 grudnia przez jej spółkę zależną Macrostrategy.

Spółka zależna kupiła około 2395 BTC po średniej cenie 17 871 USD za coina. Stało się to między 1 listopada a 21 grudnia. Następnie sprzedała około 704 BTC po 16 776 USD za BTC (miało to miejsce 22 grudnia). 24 grudnia kupiła około 810 BTC po 16 845 USD za coina.

Warto podkreślić, że firma pierwszy raz sprzedała jakąś partię BTC. Nie chodzi jednak o wychodzenie z rynku, ale “generowanie korzyści podatkowych”. Wszystko ma opierać się na “obecnie obowiązujących przepisach federalnych dotyczących podatku dochodowego”.

Michael Saylor, założyciel firmy, powiedział w wywiadzie w zeszłym tygodniu, że “najbardziej pozytywną rzeczą w tym roku” jest to, że bitcoin został – jego zdaniem – uznany za “cyfrowy zasób klasy instytucjonalnej”. Do tego dochodzi “jasność, że istnieje jeden zasób kryptowalutowy, który jest towarem cyfrowym”.

Zauważył, że zarówno przewodniczący SEC, jak i przewodniczący Commodity Futures Trading Commission (CFTC) potwierdzili, że bitcoin jest towarem.

Hodl!

Saylor wcześniej wyjaśnił, że MicroStrategy kupuje BTC, myśląc o kryptowalucie jako o długoterminowej inwestycji.

Naszą strategią jest kupowanie bitcoinów i trzymanie bitcoinów, więc nie mamy docelowej ceny [sprzedaży]… Spodziewam się, że bitcoin będzie kosztował miliony [USD]. Jesteśmy więc bardzo cierpliwi. Uważamy, że to przyszłość pieniądza – tłumaczył.

Lubi podkreślać, że jego firma jest hodlerem.

– My tylko nabywamy i przechowujemy bitcoiny. Taka jest nasza strategia. Nie sprzedajemy – mówił.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności