za

MicroStrategy znów to zrobiło! Firma dodaje do swojego skarbca 3000 BTC

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Spółka MicroStrategy Michaela Saylora kontynuuje swoją strategię inwestowania w bitcoiny. Nabyła niedawno aż 3000 BTC.

MicroStrategy kupuje 3000 BTC

Wygląda na to, że Michael Saylor mówił serio, gdy niedawno powiedział, że planuje nadal skupować bitcoiny i ich nie sprzedawać. MicroStrategy, spółka, której jest założycielem, właśnie ogłosiło, że kupiło kolejne 3000 BTC, po cenie 51 813 USD. Oznacza to inwestycję rzędu około 155 milionów USD.

Jaki jest obecny kryptowalutowy stan konta firmy? Dzięki nowemu zakupowi MicroStrategy jest obecnie posiadaczem aż 193 000 BTC. Za wszystkie coiny zapłaciło 6,09 miliarda USD, co daje średnią cenę zakupu 31 544 USD za jednego bitcoina.

Dziś za 1 BTC płaci się na giełdach ok. 56 200 USD. Skoro MicroStrategy kupiło jednego coina za średnio 31 544 USD, jest na plusie 24 656 USD na jednej “monecie”.

Swoimi inwestycyjnymi sukcesami na X pochwalił się sam Michael Saylor.

W ciągu ostatniego tygodnia bitcoin zdrożał o 8%. Tylko od wczoraj cena wzrosła o 9,5%.

Problemy firmy Saylora

Ostatnie ogłoszenie spółki może mieć wyjątkowo też inny cel niż tylko informacyjny. Ma bowiem miejsce wkrótce po tym, jak okazało się, że ktoś włamał się i na pewien czas przejął oficjalne konto MicroStrategy na X. Haker (hakerzy?) zamieścił w opublikowanym przez siebie poście link do fałszywego airdropa tokena MSTR. Niestety naiwni użytkownicy X kliknęli w łącze. Trafili na stronę ze wspomnianym airdropem. Wystarczyło “podpiąć” swój portfel na kryptowaluty do platformy i dostać tokeny.

Oczywiście wszystko okazało się kłamstwem i próbą wyłudzenia środków. W efekcie ukradziono od followersów MicroStrategy na X ponad 440 000 USD w kryptowalutach. Tylko jednej ofierze skradziono tak środki o łącznej wartości 424 786 USD. Jeden transfer trafił na adres osoby atakującej MicroStrategy, a dwa zostały przekierowane na drugi portfel powiązany z osławioną grupą hakerską PinkDrainer.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności