za
Michael Saylor chce kupować bitcoina już zawsze.

Michael Saylor zamierza kupować bitcoina już zawsze! 

Binance Launchpool

Michael Saylor znany jest jako jeden z największych popularyzatorów inwestycji w BTC. W jednym z ostatnich wywiadów przyznał on, że zamierza kupować bitcoina już zawsze. Swoje przekonanie uzasadnia tym, że bitcoin stał się aktywem dominującym. Warto dodać, że firma MicroStrategy zgromadziła już 190 000 BTC!

MicroStrategy chce nadal kupować bitcoina 

MicroStrategy, czyli firma produkująca oprogramowanie, której założycielem jest Michael Saylor, zgromadziła rekordowy kapitał trzymany w BTC. Obecnie MicroStrategy posiada aż 190 000 monet i nadal zamierza kupować bitcoina. Choć technicznie rzecz biorąc, firma zaczęła kupować bitcoina dość późno (start w roku 2020), tak przez 4 lata udało jej się zgromadzić prawie 200 000 BTC.

Ojcem tego sukcesu jest Michael Saylor, który w wywiadzie dla Bloomberga 20 lutego stwierdził, że już zawsze zamierza kupować bitcoina. Saylor twierdzi, że bitcoin jest aktywem dominującym i przewyższa nie tylko złoto, ale także S&P 500 oraz nawet nieruchomości. Według założyciela MicroStrategy:

Bitcoin z technicznego punktu widzenia jest aktywem dominującym. I oto właśnie chodzi. Po prostu nie ma powodu, żeby sprzedawać zwycięzcę i kupować przegranych.

Saylor dodaje, że obecna sytuacja na rynku kryptowalut to ogromny przypływ, który podnosi wszystkie łodzie. 

Rynek w byczych nastrojach – kiedy nastąpi korekta?

Szarża bitcoina z ostatnich dni wyraźnie pokazuje, że rynek jest w byczych nastrojach. Głównym kołem napędowym jest oczywiście szał na BTC ETF-y, które podbijają świadomość inwestorów. Kryptowalutowa społeczność spodziewa się jednak korekty przed halvingiem, który nastąpi już w kwietniu. 

Michael Saylor chce kupować bitcoina.

Cykliczność rynku kryptowalut pokazuje, że po każdym poprzednim halvingu następowała hossa. Korekta musiałaby więc nadejść w przeciągu najbliższych tygodni, choć czasu jest coraz mniej, zaś kurs i nastroje Wall Street nie wydają się niedźwiedzie. Zieleń na bitcoinie, to także zieleń na całym rynku cyfrowych aktywów, który wyraźnie poczuł kryptowalutową wiosnę. ETH po raz pierwszy od 2021 roku przebił barierę 3000 USD. W świetle tak wyglądających kursów kryptowalut nie dziwi fakt, że Michael Saylor zamierza już zawsze kupować bitcoina.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności