za

Michael Saylor broni rynku miningu bitcoina

2022-09-16
BitcoinMining

Dyrektor Microstrategy, Michael Saylor, jest wielkim zwolennikiem bitcoina. Jego firma kupiła blisko 130 000 BTC w ciągu ostatnich kilku lat. Kilka dni temu Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej USA opublikowało raport, w którym stwierdziło, że kopanie tej kryptowaluty wpływa na zmiany klimatyczne. W odpowiedzi Saylor opublikował wpis adresowany do dziennikarzy, inwestorów i organów regulacyjnych odnośnie „ogromnej ilości dezinformacji [i] propagandy” dot. bitcoina.

Prezes wykonawczy Microstrategy broni BTC

Michael Saylor opublikował tweeta, który prowadzi do jego nowego wpisu na blogu, gdzie napisał na temat bitcoina i wpływu kryptowaluty na środowisko.

Biorąc pod uwagę ogromną ilość dezinformacji [i] propagandy krążącej ostatnio, pomyślałem, że ważne jest, aby podzielić się prawdą dotyczącą kopania bitcoinów

– napisał Saylor.

Bitcoin działa w oparciu o osieroconą, nadmiarową energię, generowaną na krawędzi sieci, w miejscach, w których nie ma innego popytu [na energię], w czasach, gdy nikt inny nie potrzebuje energii elektrycznej

– napisał Saylor.

Detaliczni [i] komercyjni konsumenci energii elektrycznej w głównych obszarach populacji płacą 5-10 razy więcej za kWh (10-20 centów za kWh) niż górnicy bitcoinów, o których należy myśleć jako o hurtowych konsumentach energii

– dodał.

Saylor podkreślił, że ​​uważa, iż świat wytwarza o wiele więcej energii niż planeta faktycznie potrzebuje.

W przybliżeniu jedna trzecia tej energii jest marnowana

– zauważył.

Jego zdaniem bitcoin jest “bardzo korzystny dla środowiska, ponieważ można go wykorzystać do monetyzacji źródeł energii z gazu ziemnego lub metanu”.

Powołując się na ostatnie badania, dodał, że “Stało się również jasne, że sieci energetyczne, które opierają się głównie na zrównoważonych źródłach energii, takich jak wiatr, woda i słońce, mogą czasami być zawodne z powodu braku wody, światła słonecznego lub wiatru”.

W tym przypadku muszą być połączone z dużym konsumentem energii elektrycznej, takim jak górnik bitcoinów, aby rozwinąć odporność sieci i sfinansować budowę dodatkowej mocy niezbędnej do odpowiedzialnego zasilania głównych ośrodków przemysłowych/populacyjnych. Niedawny przykład poważnego ograniczenia energii Bitcoina w sieci ERCOT w Teksasie jest przykładem korzyści płynących z kopania bitcoinów dla dostawców zrównoważonej energii

– napisał dalej.

Prezes wykonawczy Microstrategy załączył do tekstu dwa linki powiązane z badaniami Bitcoin Mining Council (link 1, link 2) i udostępnił też link do strony internetowej casebitcoin.com.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności