za

Michael Saylor twierdzi, że urzędnicy w USA uznają ether za papier wartościowy

Założyciel MicroStrategy Michael Saylor jest zdania, że amerykański regulator uzna ETH, BNB, SOL, XRP i ADA za niezarejestrowane papiery wartościowe. Będzie to miało negatywne skutki dla rynku.

Michael Saylor ma dla nas złe wieści

Prezes wykonawczy MicroStrategy, Michael Saylor, spekuluje, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych odrzuci wnioski o stworzenie etherowych ETF-ów.

Przemawiając na konferencji Bitcoin For Corporations założyciel MicroStrategy powiedział, że urzędnicy uznają ostatecznie ETH za kryptowalutowy papier wartościowy. To samo zrobią z BNB, SOL, XRP i ADA.

Żaden z [tych tokenów] nigdy nie będzie miał spotowego funduszu ETF, żaden z nich nie zostanie zaakceptowany przez Wall Street, żaden z nich nie zostanie zaakceptowany przez głównych inwestorów instytucjonalnych

powiedział Saylor.

Jego uwagi padają w szczególnym momencie. Rynek czeka na ostateczną decyzję w sprawie potencjalnych etherowych ETF-ów. Wielu ekspertów uważa, że urzędnicy Komisji nie zatwierdzą wniosków o powstanie tychże.

Z pozwu firmy Consensys, która współtworzy architekturę Ethereum, wynika, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd już w marcu 2023 r. wszczęła dochodzenie w sprawie ustalenia tego, czy ether jest papierem wartościowym. Wyjaśnia to to, dlaczego przewodniczący instytucji, Gary Gensler, z taką wytrwałością unikał udzielenia jasnej odpowiedzi na pytanie, czy ether jest papierem wartościowym. Pytano go o to m.in. podczas przesłuchania w Kongresie, jakie miało miejsce w kwietniu 2023 roku. Pikanterii dodawało to, że w czasie, gdy nie był urzędnikiem, ale wykładowcą na MIT, twierdził, że ETH jest papierem wartościowym.

Maksymalista bitcoina

Słuchając Saylora trzeba jednak mieć na uwadze to, że jest maksymalistą BTC. Oznacza to postawę, która charakteryzuje się stawianiem bitcoina ponad inne cyfrowe aktywa, czy aktywa w ogóle (w tym złoto). To on zaprojektował strategię MicroStrategy, która polega na cyklicznym kupowaniu bitcoinów i traktowaniu ich jako aktywów rezerwowych. Na dzień 30 kwietnia firma posiadała 214 400 BTC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności