za
Meta wprowadza Chatboty AI

Meta tworzy chatboty oparte na sztucznej inteligencji

Binance Launchpool

Meta stawia na sztuczną inteligencję i zamierza walczyć o uwagę i zaangażowanie użytkowników. TikTok stanowi obecnie bardzo dużą konkurencję dla medialnego giganta Zuckerberga. Dlatego też w zwiększeniu zainteresowania Facebookiem i Instagramem ma pomóc sztuczna inteligencja.

Chatboty AI mają zmienić sposób, w jaki użytkownicy korzystają z aplikacji Mety. Chatboty mają mieć 30 różnych osobowości, dzięki czemu w roli codziennego asystenta posłuży zarówno Abraham Lincoln, jak i równoważący wszystkie problemy stoik. Czy komunikatory czeka rewolucja?

Sztuczna inteligencja ma przyciągnąć użytkowników do Mety i zwiększyć ich zaangażowanie

Choć Meta jest zdecydowanym liderem social mediów, chiński TikTok solidnie depcze mu po piętach. Treści na azjatyckiej platformie są bardziej angażujące. Dozują one tak zwane mikro-dawki dopaminy, dzięki krótkim ale jednocześnie interesującym filmikom.

Meta próbowała przez chwile walczyć z trendem wprowadzonym przez TikToka, czego efektem są Reels na Instagramie. Choć przyniosło to chwilowe korzyści, to jednak Meta postanowiła uderzyć z kontrofensywą. Chatboty bazujące na generatywnej sztucznej inteligencji to obecnie najsilniejszy trend na rynku technologicznym. Meta zamierza to bezlitośnie wykorzystać i ogłasza Chatboty AI. Pomysł ten został przekazany na łamach „The Financial Times”.

Abraham Lincoln jako persona AI od Meta

30 osobowości, czyli czat przyszłości według Zuckerberga

Chatboty AI od Mety mają działać jak Chat GPT. Różnicą jest jednak to, że użytkownicy będą mieli do wyboru około 30 różnych osobowości. Wśród nich ma pojawić się nawet szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, czyli sam Abraham Lincoln.

Według przekazanych przez Metę informacji, persony AI mają służyć użytkownikom nie tylko jako „żywa wyszukiwarka”, ale także zapewnić rozrywkę oraz sprawiać wrażenie rozmowy z prawdziwą osobą. Nie powinien nikogo zdziwić fakt, że charboty AI będą zbierały i wykorzystywały informacje z konwersacji, aby lepiej personalizować zarówno treści, jak i reklamy.

Choć temat ten może wydawać się dalekosiężnymi planami Mety na rok 2024, tak okazuje się, że premiera person AI jest bardzo blisko. Według informacji ”Financial Times”, Meta zamierza uruchomić chatboty AI już we wrześniu bieżącego roku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności