Kurs Bitcoin

Max Keiser straszy upadkiem altcoinów

Max Keiser ponownie wypowiedział się na temat przyszłości świata kryptowalut. Tym razem stwierdził, że Bitcoin będzie zwiększał swoją dominację na […]

Data publikacji: 7 sierpnia 2019

bitbay

Max Keiser ponownie wypowiedział się na temat przyszłości świata kryptowalut. Tym razem stwierdził, że Bitcoin będzie zwiększał swoją dominację na rynku, zaś altcoiny już teraz w jego opinii zaczynają „umierać”.

Keiser wypowiedział się w swoim nowym poście na Twitterze 6 sierpnia:

„Dominacja Bitcoina [wynosi] 68,2% – [idzie] w kierunku 80% – w miarę jak alty umierają na korzyść BTC. Era altów i forków [z lat] 2014-2017 dobiegła końca. Nie bądź ostatnim, który zamieni alty na BTC”.

Max Keiser: dominacja Bitcoina i upadek altów

Faktycznie, powołując się np. na dane Coin360, BTC może pochwalić się teraz na rynku rosnącą dominują. Obecnie znajduje się ona na poziomie około 69,2%. Kapitalizacja głównej kryptowaluty wynosi 210 422 145 970 USD z łącznej kwoty 303 923 701 331 USD odnoszącej się do całej przestrzeni cyfrowych aktywów.

Czy jednak kontrowersyjny popularyzator BTC nie przesadza, mówiąc o przyszłości altcoinów? Z jednej strony wskazuje na fundamenty rosnącej pozycji najstarszej kryptowaluty. Sugeruje, że Segregated Witness i protokół Lightning Network sprawiają, że inwestorzy w pełni dostrzegli potencjał BTC i przenoszą swoje środki do „najbezpieczniejszego łańcucha”. 

Z drugiej strony, to,  co dziś widzimy na rynku, miało już miejsce w przeszłości. Zawsze w pierwszej fazie bańki (o ile w niej jesteśmy) rósł sam Bitcoin, zaś altcoiny zyskiwały dopiero w pewnym momencie, gdy główna kryptowaluta była już „za droga” i inwestorzy szukali tańszych aktywów z większym potencjałem do skoku ceny.

max keiserCoraz częściej pojawiają się też sygnały świadczące o tym, że np. Ethereum zaczyna żyć własnym życiem i uniezależniać się od kursu BTC. Początkiem 2020 roku sieć projektu Vitalika Buterina ma przejść znaczne zmiany, na co także czeka wielu inwestorów.

Warto także przyjrzeć się historii baniek spekulacyjnych. Nawet w czasie słynnej tulipomanii na giełdzie rosły kursy wielu gatunków cebulek tulipanów. W czasie tzw. bańki Kompanii Mórz Południowych, bańki kolejowej czy w końcu bańki dot-comów zawsze rejestrowano gwałtowne skoki cen kilkunastu lub kilkudziesięciu aktywów. Wątpliwe, by w przypadku kryptowalut miało być inaczej. Na większy ruch „altów” poczekamy tylko dłużej.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion