za
Japońskie sądy

Coinroom ogłasza upadłość

Gdy temat Bitmarket.pl lekko ucichł, przypomina o sobie Coinroom, inna polska platforma handlowa, która jest winna swoim klientom pewną kwotę pieniędzy. Okazuje się, że firma oficjalnie ogłasza upadłość.

Coinroom – historia giełdy

coinroomCoinroom powstało w 2016 r. Problemy platformy pojawiły się w od momentu zeszłorocznego ataku hakerskiego. Giełda pozornie przetrwała go bez szwanku, choć dziś można spekulować, czy jej ostateczny upadek nie jest jego wynikiem.

Potem firma trafiła na “czarną listę” KNF (były na niej też takie podmioty jak: Bitelon, BitMarket24, Bitstar oraz Coinbe.net).

Następnie nastąpił sądny dzień i giełda rozesłała do swoich klientów maila z następującą informacją:

Działając na podstawie § 6 ust. 2 Regulaminu Giełdy i Kantoru Walut Cyfrowych Coinroom obowiązującego od 20 lutego 2018 roku wypowiadamy Umowę z 1 dniowym okresem wypowiedzenia.

W związku z powyższym prosimy o zlecenie wypłat z konta wszystkich posiadanych i przechowywanych przez Coinroom kryptowalut do dnia 3 kwietnia 2019 roku na zewnętrzne portfele.

Po tym terminie wypłata zgromadzonych środków będzie możliwa po wysłaniu polecenia zwrotu środków na adres email help@coinroom.com”. 

W praktyce oznaczało to, że użytkownicy mieli tylko jeden dzień na wypłatę swoich środków. Nie wiadomo, ilu z nim to się udało. Nie ma też pewności, ile sumarycznie kryptowalut pozostało na platformie. Portal Money.pl dotarł do kilku były userów Coinroom. Stracili od kilkuset do 40 000 PLN. Jeden z nich zadeklarował jednak stratę aż 2 000 BTC.

Upadłość

Teraz ratunkiem dla poszkodowanych jest wniosek o upadłość, jaki zgłosiła giełda. Ujęła w nim ponoć swoich ex-klientów. W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

Szanowni Klienci!

Po otrzymaniu dokumentacji od księgowego, przeanalizowaniu bazy danych, udało nam się przygotować i skompletować oraz złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości z opcją likwidacyjną majątku spółki. Na obecnym etapie nie otrzymaliśmy jeszcze sygnatury z XIII Wydziału Sądu Rejonowego w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 100A. Wniosek został złożony 05.08.19r. Będziemy informować na stronie o otrzymanej sygnaturze sprawy oraz innych ewentualnych informacjach istotnych dla wierzycieli. Wszyscy wierzyciele zostali uwzględnieni w tzw. spisie wierzycieli.”

O dalszych aspektach sprawy będziemy informować.

Jeśli potrzebujesz kupić bitcoiny, to Kantor Bitcoin, dostępny online na naszej stronie, jest szybki i wygodny dla użytkownika. Możesz kupić w nim BTC bez rejestracji, czy dodatkowych formalności. Otrzymasz bitcoiny na podany przez Ciebie adres, dzięki czemu masz 100% kontrolę nad zakupionymi przez Ciebie cyfrowymi aktywami.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
69 300,43 USD4,49%
Ethereum logo
EthereumETH
3281,43 USD6,44%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,12%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
582,42 USD1,24%
Solana logo
SolanaSOL
181,75 USD6,86%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,11%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3298,48 USD7,05%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD3,43%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,58 USD3,58%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD3,78%