za
Mastercard kończy współpracę z Binance.

Mastercard zakończył współpracę z Binance

Binance Launchpool

Mastercard zdecydował się na zakończenie współpracy przy programie kryptowalutowych kart debetowych z Binance. Program ten dotyczył Bahrajnu, Brazylii, Kolumbii oraz Argentyny.

Obsługa klienta Binance oświadczyła na X, że decyzja ta będzie miała wpływ na mniej niż 1% użytkowników w Ameryce Łacińskiej oraz na Bliskim Wschodzie. Co ciekawe, bliźniaczo podobną współpracę z Binance zerwała także Visa i stało się to zaledwie miesiąc wcześniej.

Mastercard wycofuje się ze współpracy z Binance – dotyczyła ona czterech krajów

Od 22 września Mastercard oficjalnie zakończy współpracę z Binance związaną z programem kryptowalutowych kart debetowych. Projekt ten dotyczył czterech krajów z Ameryki Południowej oraz Bliskiego Wschodu. Według doniesień Bloomberga, powód zakończenia partnerstwa pomiędzy jedną z największych płatniczych firm na świecie a giełdą kryptowautową nie jest znany.

Obsługa klienta Binance zamieściła wpis na X, z którego wynika, że zakończenie współpracy z Mastercard wpłynie na mniej, niż 1 % użytkowników na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej. Jak widać usługa nie cieszyła się zbyt dużą popularnością, dlatego zerwanie współpracy nie jest dla giełdy kryptowalut dużym ciosem, w przeciwieństwie do działań SEC. To właśnie amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd mogła przyczynić się do decyzji Mastercard.

Sprzeczne komunikaty, które potwierdzają przypuszczenia

Społeczność kryptowalutowa przyjęła decyzję płatniczego giganta z dużym zaskoczeniem, ponieważ w kwietniu firma ogłosiła, że będzie oferowała więcej takich usług. Dotyczy to słów szefa działu kryptowalut i technologii blockchain w Mastercard, Raja Dhamodharana. Powiedział on w kwietniu 2023, że firma szuka kolejnych partnerów wśród firm i giełd kryptowalutowych.

Decyzja o wycofaniu się z tego typu programów mogła zostać podyktowana pozwem SEC skierowanym przeciwko zarówno giełdzie Binance, jak i Coinbase. Warto jednocześnie zaznaczyć, że decyzja Mastercard może mieć także całkowicie inne podłoże. Coraz więcej firm widzi potencjał w kryptowalutowych, technologii blockchain oraz Web3. Być może płatniczy gigant chce wybrać własną drogę, coś na kształt PayPala, który w ostatnim czasie uruchomił własnego stablecoina. Jedno jest jednak pewne – rok 2023 jest dla Binance wyjątkowo trudny.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności