MasterCard będzie akceptować cyfrowe waluty

Bitcoin Wiadomości

Firma Mastercard chce obsługiwać rozliczenia dokonywane za pomocą kryptowalut. Pozwoli tym samym swoim klientom na płacenie za produkty i usługi […]

Firma Mastercard chce obsługiwać rozliczenia dokonywane za pomocą kryptowalut. Pozwoli tym samym swoim klientom na płacenie za produkty i usługi w zamian za cyfrowe waluty.

Mastercard otwiera się na cyfrowe waluty

Mastercard chce umożliwić swoim klientom płacenie w kryptowalutach. „Oznacza to, że akceptanci będą mogli otrzymywać należność w wygodny dla nich sposób, bez użycia oficjalnych walut, jeśli zdecydują się na taką formę, a ich klienci będą gotowi dokonywać płatności za pomocą cyfrowych tokenów” – dodaje bankier.pl.

Nie wiemy jednak wiele nt. szczegółów. Firma nie poinformowała jeszcze o tym, o jakie cyfrowe waluty dokładnie chodzi. Co najważniejsze, nie wiemy, czy wśród akceptowanych kryptowalut będzie sam Bitcoin. Istnieje ryzyko, że nie. Waluty mają być bowiem dobierane na bazie dokumentu „Principles for Blockchain Partnerships”. Podobno pod uwagę brane będą cztery kryteria. Są nimi poziom ochrony konsumentów, w tym zapewnienie im prywatności i bezpieczeństwa, ale też ścisła zgodność z przepisami KYC, przestrzeganie lokalnych przepisów i regulacji oraz stabilność kursowa.

– Chodzi o wybór. MasterCard nie jest tutaj, aby polecać rozpoczęcie korzystania z kryptowalut. Ale jesteśmy tutaj, aby umożliwić klientom, sprzedawcom i firmom przenoszenie wartości do cyfrowego świata – podkreśla spółka.

Idziemy w kierunku blockchaina!

Mastercard od wielu lat działa już na rynku kryptowalut. Firma posiada 89 patentów dotyczących technologii blockchain. Wkrótce może je poszerzyć o 285 rozwiązań.

Spółka przyznała też niedawno, że „aktywnie współpracuje z kilkoma głównymi bankami centralnymi na całym świecie”. Celem  jest wspieranie inicjatyw dotyczących stworzenia cyfrowych walut. W zeszłym roku udostępniła narzędzie „wirtualnej piaskownicy”, aby zademonstrować, w jaki sposób można wykorzystać CBDC do rozliczania zakupów konsumenckich za pomocą infrastruktury MasterCard.

Przypomnijmy, że to nie koniec tak ważnych dla adopcji wieści. W podobnym kierunku, co Mastercard, idzie PayPal. Ponadto Visa przyznała niedawno, że w przyszłości zamierza włączyć cyfrowe aktywa do swojej sieci płatności.

Nasza strategia zakłada współpracę z dostawcami portfeli i giełdami, aby umożliwić użytkownikom zakup kryptowalut i ich wypłatę na rachunki Visa twierdzi CEO Visa Al Kelly.

MasterCard cyfrowe waluty

Tagi
bitcoin btc MasterCard Visa

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.