za
amazon kryptowaluty

Amazon planuje uruchomić system cyfrowych płatności w Meksyku

2021-02-11
Bez kategorii
Nexo Earn Aplikacja

Wygląda na to że Amazon chce z impetem wejść na rynki wschodzące. Firma ma w planach wdrożenie nowego systemu płatności cyfrowych “Digital and Emerging Payments (DEP)”. Projekt nie został jeszcze ogłoszony oficjalnie, jednak Amazon wspomniał o nim w serii ostatnich ogłoszeń o pracę.

Poszukujemy lidera, który pomoże nam wprowadzić na rynek nowy produkt płatniczy, którego pierwszym krajem startowym będzie Meksyk. Produkt ten umożliwi klientom konwersję ich gotówki na walutę cyfrową. Za jej pomocą której będą mogli korzystać z usług online np.  do zakupów usług takich jak Prime Video.

Nie będzie to Bitcoin

Amazon nie określił rodzaju cyfrowej waluty. Jest jednak mało prawdopodobne, że gigant będzie używał którejkolwiek z publicznych kryptowalut. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że kandydaci powinni czuć się komfortowo przy projektowaniu nowych systemów z wykorzystaniem technologii AWS.

Dział DEP firmy Amazon zamierza najpierw wdrożyć produkt w Meksyku. Jednak patrząc na drugie ogłoszenie o pracę, wygląda na to, że firma skieruje produkt na rynki wschodzące. To oznacza, że w przyszłości do projektu mogą dołączyć kolejne państwa.

W 2017 roku Amazon kupił trzy domeny związane z kryptowalutami – amazoncryptocurrency.com, amazonethereum.com i amazoncryptocurrencies.com. Według CNBC, firma już wcześniej posiadała też domenę amazonbitcoin.com. To podsycało dyskusje o potencjalnym zainteresowaniu firmy kryptowalutami. Nic jednak z tego nie wynikło.

W ostatnim poście na Quora, David Schwartz, dyrektor ds. technologii Ripple, wyraził wątpliwości, czy firma w najbliższym czasie wprowadzi swoje własne cyfrowe aktywa lub czy będzie działać na obecnym rynku kryptowalut;

Wyobraź sobie, że miałeś jedną walutę, w której płaciłeś. Jedną walutę, w której płaciłeś podatki, jedną walutę, której używałeś do płacenia czynszu, jedną walutę, za którą kupowałeś artykuły spożywcze i tak dalej. Byłby to bardzo zagmatwany bałagan. Nie tylko ponosiłbyś wiele bezsensownych opłat za przeliczanie między walutami, ale nie wiedziałbyś, jaką część swojej pensji potrzebujesz na opłacenie czynszu, ponieważ waluty mogłyby zmieniać wartość względem siebie.

Amazon Coin

Firma ma swoje własne monety, które użytkownicy mogą wydawać na aplikacje, gry i przedmioty w ramach aplikacji. Amazon Coins występują w nominałach od 300 do 50 000, a większe nominały zawsze dają większe zniżki. 100 monet Amazona kosztuje 1 USD, lecz rzadko są one reklamowane lub porównywane do kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności