za
Futures na ETH

Futures na ETH już dostępne na CME

robinhood aplikacja rejestracja

Chicago Mercantile Exchange (CME) uruchomiła długo wyczczekiwane kontrakty terminowe na Etherze – natywnej kryptowalucie sieci Ethereum. Można powiedzieć to oficjalnie – kontrakty futures na ETH już dostępne!

Futures na ETH

W połowie grudnia platforma ogłosiła, że ​​handel kontraktami futures na ETH rozpocznie się 7 lutego. Lutowy kontrakt rejestruje cenę otwarcia na poziomie 1669,75 USD. W tym czasie cena spot wynosiła około 1600 USD.

Na giełdzie w Chicago do tej pory handlowano 77 kontraktami, przy termin większości z nich zapada w lutym. Kontrakty futures są prawnymi umowami na zakup lub sprzedaż aktywów kryptograficznych po z góry określonej cenie w późniejszym terminie. Kontrakty futures na CME są rozliczane w gotówce. Opierają się na referencyjnym kursie wymiany, który ustalany jest na podstawie danych z głównych giełd kryptowalut – Bitstamp, Coinbase, Gemini, itBit i Kraken.

Pierwszy na świecie regulowany ETH futures może przyciągnąć większy popyt instytucjonalny na drugą co do wielkości kryptowalutę pod względem wartości rynkowej. To z kolei może dodatkowo przyspieszyć wzrost cen.

Eksperci o Ethereum

„Pierwsze tradycyjne instytucje finansowe, które wcześniej kupiły BTC, teraz patrzą na Ethereum. I słusznie. Jest to najczęściej używana sieć kryptograficzna, przyszłość finansów, a potencjalna deflacyjna narracja dotycząca polityki pieniężnej sprawia, że ​​jest ona niezwykle atrakcyjna ”

Tak napisał na Twitterze w niedzielę Qiao Wang, badacz kryptowalut i inwestor oraz współzałożyciel Messari.

Wang przewiduje, że w dłuższej perspektywie Ether wzrośnie do 5000 USD i więcej. W momencie publikacji cena ETH wynosi blisko 1632 USD. Stanowi to wzrost o 1% w ciągu dnia. Projekt Vitalika Buterina osiągnął piątek rekordowy poziom powyżej 1700 USD.

Wartość kryptowaluty wzrosła ponad trzykrotnie od czasu ogłoszenia przez CME planów wprowadzenia kontraktów terminowych na giełdę 16 grudnia. Ether w ten sposób kopiuje wzrost bitcoina z 6000 do 19783 USD obserwowany w tygodniach poprzedzających 17 grudnia 2017 roku. Również wtedy giełda zaczęła handlować kontraktami futures na bitcoiny.

Podczas gdy bitcoin osiągnął szczyt tego samego dnia, a następnie przeszedł na całoroczny rynek niedźwiedzi, ETH najprawdopodobniej pozostanie dobrą inwestycją. „Rynek jest teraz bardziej dojrzały, zaangażowani są w niego różni gracze” – napisał na Twitterze handlowiec i analityk Alex Kruger w zeszłym tygodniu. Kruger zdecydowanie wykluczył możliwość krachu na cenie ETH.

Wang wyraził podobną opinię. Ostrzegł także, że zakłady na bessę ETH byłyby „najgorszą transakcją w Twoim życiu”.
Patrick Heusser, szef handlu w szwajcarskiej Crypto Finance AG, przewiduje, że ETH będzie liderem na szerszym rynku.

„Od dawna włączałem parę ETH / BTC w weekend i zmniejszyłem część ekspozycji na DeFi. Nie widzę związku z notowaniem kontraktów futures na ETH i powiązaną z nim konkretną akcją cenową”

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Ekonomista, aktor i prezenter. Związany z branżą kryptowalutową od 2017 roku. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi projektami kryptowalutowymi. Robi dla nich reklamy, kreacje video, content, a także doradza w kwestii strategii komunikacji. Uwielbia przeglądać środowiskowe dramy na X - najchętniej do porannej kawki i partyjki w szachy.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności