za

Marihuana na blockchainie staje się faktem

2020-06-01
Blockchain
Binance Launchpool

Firma z Urugwaju planuje uruchomić aplikację opartą na blockchainie, która będzie zaprojektowana w taki sposób, że umożliwi jej klientom śledzenie produkcji marihuany medycznej.

Marihuana na blockchanie

UruguayCan, firma zajmująca się marihuaną medyczną, wprowadzi na rynek aplikację opartą na blockchainie projektu Aeternity (AE), umożliwiającą nabywcom szczegółowe analizowanie pochodzenia jej produktów.

Aplikacja będzie umożliwiać wnikliwe śledzenie każdego etapu cyklu życia marihuany: od uprawy do pakowania, z uwzględnieniem danych, takich jak: szczegóły dot. okresu kwitnięcia, metody nawadniania, rozmiary strąków, lokalizacja szklarni, wilgotność, temperatura, poziomy światła i metody nawożenia.

Aeternity twierdzi, że firma UruguayCan może uruchomić aplikację w czerwcu lub lipcu br. Będzie to niejako dostosowane do nadchodzącego sezonu sadzenia konopi w regionie. Aplikacja będzie typu open source. To oznacza, że będzie ją można przeprogramować z różnymi parametrami dla każdej innej uprawy.

Aeternity

To nie pierwszy raz, gdy technologia Aeternity jest wykorzystana w Urugwaju.

marihuanaJesienią 2019 r. pisaliśmy o tym, że Urugwajska Partia Cyfrowa planuje opracowanie bezpiecznej i przejrzystej bazy danych przy użyciu rozwiązania technologicznego służącego „do gromadzenia i sprawdzania tożsamości”.  W praktyce chodzi o zoptymalizowanie procesów demokratycznych w kraju i głosowania w wyborach. Podstawą nowego systemu ma być właśnie blockchain Aeternity.

Pablo Coirolo, CEO Aeternity Americas, mówił wtedy:

„Zastosowany system demokratycznych rządów, który zostanie wdrożony przez Urugwajską Partię Cyfrową, opiera się na wewnętrznym rozwiązaniu dot. zarządzania, które wykorzystuje [technologię] Aeternity do wewnętrznego podejmowania decyzji przez społeczność, co jest zupełnie nową architekturą, umożliwiającą większy udział obywateli w [podejmowaniu] decyzji politycznych na wszystkich poziomach, z niezmienną niezawodnością.”

Przypomnijmy też, że Aeternity przeszło we wrześniu 2019 r. ostatni etap własnego hard forka. Startup ostatecznie odłączył się więc od blockchaina Ethereum, na fundamencie którego powstał, i w wyniku tego posiada teraz swój własny łańcuch bloków.

Poza współpracą z urugwajską partią, firma wykorzystuje również swój system do śledzenia łańcucha dostaw producenta marihuany medycznej i rekreacyjnej z Montevideo. Zapewne to nie ostatni krok firmy w tym kierunku…

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 722,19 USD-3,45%
Ethereum logo
EthereumETH
3823,60 USD-2,81%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,79 USD-1,84%
Solana logo
SolanaSOL
166,84 USD-2,61%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3825,43 USD-2,73%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,02%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,78%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,45 USD0,11%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,51%