Manager JP Morgan: pomiędzy instytucjami finansowymi a firmami kryptowalutowymi jest nić porozumienia

Blockchain

Ron Karpovich, globalny dyrektor ds. rozwiązań e-commerce w JP Morgan Chase, stwierdził, że istnieje „więcej partnerstwa zamiast konkurencji” pomiędzy instytucjami finansowymi a firmami kryptowalutowymi. Zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeń płatniczą.

Manager JP Morgan powiedział to w czasie rozmowy z dziennikarzem CNBC. Pytany, w jaki sposób gigant rynku finansowego jest w stanie konkurować z nowymi i innowacyjnymi podmiotami, odpowiedział, że za kulisami biznesu nie ma konkurencji:

“Ostatecznie, za kulisami, [krypto innowatorzy] będą musieli korzystać [z usług] banku, aby przenieść fundusze. W tej przestrzeni jest więcej partnerstwa niż konkurencji. […] Jeśli chodzi o marże i możliwości – płatności nigdy nie są czymś, co rośnie na marginesie, nikt nie chce płacić za płatność. To jedna z najtrudniejszych części tego procesu: masz ograniczone możliwości sprzedaży, więc potrzebujesz bardzo wydajnych i dużych graczy.”

Kryptowaluty a banki

W dalszej części wywiadu Karpovich zauważył, że podczas gdy blockchain rzeczywiście może zrewolucjonizować branżę płatności, konsumenci niekoniecznie muszą to w ogóle zauważyć. Technologia może rozwinąć się, ale zmianę dostrzegą tylko specjaliści. W jego ocenie sieć bloków może po prostu zapewnić niższe koszty i zwiększyć efektywność czasową usług bankowych.

JPM Coin

Jeśli chodzi o niedawno ujawnione plany dot. JPM Coina JP Morgan Chase, Karpovich odrzucił sugestię, że posunięcie to stanowi zwrot banku w kierunku przestrzeni kryptowalut:

“Myślę, że istnieje różnica między handlem kryptowalutą na rynku, która jest wszechobecna, a korzystaniem z technologii w celu poprawy infrastruktury płatności. Patrzymy na technologię jako na środek do robienia rzeczy szybciej i taniej: każdy dyrektor generalny chciałby robić rzeczy szybciej i taniej.”

To, kontynuował, jest zbieżne z bieżącymi inicjatywami JP Morgan Chase. Karpovich uważa bank za „dużego gracza w przestrzeni blockchain”.

Reakcje rynku na pomysł JPM Coin były mieszane. Niektórzy obserwatorzy uważają ten krok za rozwój i bardzo pozytywne zjawisko dla całej branży kryptograficznej. Inni atakują pomysł, zwłaszcza w kontekście poprzedniej krytyki CEO JP Morgan – Jamie Dimona – w stosunku do BTC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Blockchain JP Morgan JPM Coin kryptowaluty Ron Karpovich

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.