Joseph Lubin: blockchain będzie ważnym elementem gospodarki

Blockchain

Joseph Lubin, współzałożyciel Ethereum (ETH), spodziewa się, że globalna gospodarka będzie aż 10 razy większa, niż jest obecnie. I to w ciągu maksymalnie najbliższych dwóch dekad. Z kolei blockchain będzie kluczowym jej czynnikiem. Biznesmen-wizjoner powiedział to na konferencji SXSW w Austin 14 marca.

Podczas tego samego wystąpienia Lubin zwrócił także uwagę na to, że tak jak obecnie nie ma wielu „normalnych” osób korzystających z systemów opartych na blockchain, tak „w 1983 r. nie było zbyt wielu “normalnych” ludzi, którzy pisali e-maile”.

Nowy, lepszy blockchain

Powtórzył również obietnicę dot. Ethereum 2.0. Zauważył, że w sieci Bitcoina (BTC) występuje wiele “nieefektywności”. Wad tych Ethereum 2.0 będzie całkowicie pozbawione:

“W przypadku Bitcoina i obecnie [jeszcze] Ethereum trzeba mieć specjalistyczny sprzęt, wykorzystywać dużo energii elektrycznej, wykonywać mnóstwo obliczeń, aby w zasadzie utrzymać wszystkich w synchronizacji. [W przypadku Ethereum 2.0 w ciągu 18 miesięcy] będziemy mieli o wiele potężniejszy i skalowalny system blockchain, który zużywa mniej energii.”

Ethereum a realne zastosowanie

Media pisały niedawno także o innej wypowiedzi Lubina. Jego zdaniem technologia sieci bloków i decentralizacja mogą przynieść znaczne korzyści twórcom treści. Blockchain może – jego zdaniem – pomóc w dystrybucji treści, a także “przywrócić etos” pracy dziennikarza. Zresztą startupem, który działa zgodnie z tą ideą jest np. Decent, który pomaga wszelkiej maści twórcom mieć kontrolę nad ich dziełami.

Zespół Mastodon sprzedawał swoją muzykę za BTC.

Ponadto, blockchain – a konkretnie kryptowaluty – znalazły już zastosowanie na rynku muzycznym. Swoje albumy za BTC sprzedawał np. raper 50 Cent (ponoć zapomniał o zdobytych tak w 2014 r. coinach i przypomniał sobie dopiero w czasie bańki w 2017 r. – swoją drogą wspaniała strategia inwestycyjna!) czy metalowcy spod znaku Franka Zappy – zespół Mastodon. Swój token wyemitowała także przy okazji premiery albumu “Utopia” islandzka solistka Bjork.

Od niedoboru do obfitości

Powyższe stwierdzenia Lubina są również zgodne z tym, co powiedział w listopadzie ubiegłego roku, kiedy w rozmowie z New York Times zauważył, że ​​blockchain w społeczeństwie przejdzie drogę „od niedoboru do obfitości”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
50 Cent bitcoin Bjork Blockchain Ethereum Mastodon muzyka Utopia

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.