za
synonym lightning usdt

LSAT – uwierzytelnianie przy użyciu Bitcoin Lightning Payments

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Uwierzytelnianie natywne Bitcoin w obecnym stanie jest dość problematyczne. Tierion, firma zajmująca się technologią blockchain, ogłosiła dziś wydanie pakietu narzędzi, które pomogą włączyć uwierzytelnianie natywne Bitcoin przy użyciu LSATS – tokenów uwierzytelniania Lightning Service.

Prace nad projektem trwały kilka miesięcy. W tym czasie Tierion wraz z inżynierami z Lightning Labs opracowywali tokeny uwierzytelniające Lightning Service (LSAT). Celem projektu jest umożliwienie użytkownikom uwierzytelniania bez konieczności posiadania konta użytkownika lub przechowywania jakichkolwiek danych.

LSAT łączą mikropłatności Bitcoin przez Lightning ze standardami, takimi jak HTTP 402 Payment Required czy nagłówkami autoryzacji.

“Bitcoin wprowadził pomysł natywnych płatności do Internetu. Innowacyjne zastosowania Lightning pokazują, że technologia jest ceniona także poza transakcjami finansowymi. LSAT to krok w kierunku świata, w którym nie musimy ufać stronom trzecim, dzieląc się naszymi prywatnymi informacjami, a użytkownicy otrzymują bardziej bezpieczne i prywatne uwierzytelnienie. Mamy nadzieję że Boltwall i Isat-js ułatwią programistom tworzenie aplikacji opartych na lepszej infrastrukturze uwierzytelniania”

Obecne wady implementacji uwierzytelniania

Uwierzytelnianie i autoryzacja są praktycznie wymagane przez wszystkie aplikacje internetowe i mobilne. Uwierzytelnienie ustala, kto jest adresatem żądania, a autoryzacja określa, jakie uprawnienia ma końcowy użytkownik.

Obecnie na płaszczyźnie implementacji uwierzytelniania przez nowoczesne aplikacje, zdiagnozowano dwie wady. Po pierwsze, przechowują poufne informacje przy użyciu stron trzecich. Informacje te są często kradzione lub wyciekają, co stanowi ryzyko. Po drugie, rzeczywiste tożsamości uzytkowników są często powiązane z uwierzytelnianiem.

Chcąc zobrazować cały proces wytłumaczymy go na konkretnym przykładzie. Powiązanie Twojej prawdziwej tożsamości z zewnętrzną usługą uwierzytelniającą, taką jak Google lub Facebook, ujawnia informacje o tym, z jakich usług korzystasz i z jaką częstotliwością to robisz. Oczywiście to tylko niektóre informacje które są ujawniane.

W 2019 roku Tierion zaczął pracować nad rozwiązaniem tych problemów. Zespół opracował Boltwall, oprogramowanie pośrednie do wdrażania “błyskawicznych” serwerów płatniczych.

Kilka miesięcy później Olauluwa Osuntokun, dyrektor techniczny Lightning Labs, ogłosił propozycję czegoś, co nazwał “Lightning Service Authentication Tokens”, w skrócie: LSAT. Zarówno Tierion jak i Lightning Labs w swoich projektach dążyły do jednego: stosowania błyskawicznych płatności do uwierzytelniania, które nie opierały się na danych osobowych ani żadnych prywatnych danych.

Obie firmy postanowiły nawiązać współpracę i połączyć siły. Efekt prezentujemy poniżej.

Zestaw darmowych narzędzi LSAT

Boltwall

 

Boltwall umożliwia korzystanie z Bitcoin Lightning paywalls i uwierzytelnianie przy użyciu LSAT. Użytkownicy mogą pobierać opłaty za dostęp do swojego interfejsu API bez konieczności posiadania konta użytkownika. Nie potrzebują klucza API, karty kredytowej lub przechowywania jakichkolwiek danych użytkownika. Wszystko, czego potrzeba, to jeden wiersz kodu na serwerze Expressjs (lub podobnym frameworku Nodejs, takim jak Restify) przed ścieżką, która ma być chroniona za pomocą zapory. LSAT zostanie wydany na każde żądanie klienta próbujące uzyskać dostęp do tej ścieżki.

now-boltwall

now-boltwall to narzędzie, które pomaga w łatwym wdrożeniu aktywnego serwera obsługującego Boltwall, który łączy się z działającą instancją. Udostępnia narzędzia ułatwiające pobieranie i ustawianie poświadczeń połączenia, konfigurację Boltwall i szybkie połączenie z BTCPayServer. Serwery są wdrażane za pomocą Zeit’s Now, bezserwerowej struktury.

Korzystając z now-boltwall, możesz wdrożyć zabezpieczony serwer TLS, który pozwala ci zarabiać na twoim węźle za darmo.

LSAT-JS

lsat-js to biblioteka narzędzi napisana w TypeScript i kompatybilna z większością współczesnych przeglądarek. Zapewnia narzędzia do budowania, analizowania i weryfikacji LSAT po stronie serwera lub klienta.

LSAT Playground

Czyli nic innego jak gotowe, działające środowisko testowe. W pełni funkcjonalne, zintegrowane z wszystkimi narzędziami dostępnymi w Isat-js.

LSAT Playground zawiera fragmenty kodu i daje miejsce do interakcji z LSAT, bez konieczności pisania nawet jednego wiersza kodu.

Wszystkie narzędzia są dostępne na oficjalnym koncie Tierion w serwisie GitHub.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności